«Իմ քաղաքացիության հարցի մեջ որևէ պրոբլեմ չկա։ Այո, ես եղել եմ Մեծ Բրիտանիայի քաղաքացի։ 2000 թվականին, երբ ես հրամանով ազատվեցի դեսպանի պաշտոնից, դրանից հետո դիմել եմ քաղաքացիության համար Բրիտանիայում և ստացել եմ քաղաքացիություն 2002 թվականին։ Դրանից հետո՝ 2011-ին հրաժարվել եմ քաղաքացիությունից։ Ես տասնյակ ընկերությունների խորհրդի անդամ եմ եղել, հիմա էլ անդամ եմ, և ինչ-որ տեղեր գրանցված է եղել, որ բրիտանացի եմ, ինչ որ տեղեր՝ հայ։ 2011-ին քաղաքացիություն տալուց հետո չեմ հայտարարել, որ քաղաքացիությունից հրաժարվել եմ: Այդ բոլոր տեղերում ինձ ընդունել են որպես Արմեն Սարգսյան եւ ոչ թե Բրիտանիայի քաղաքացի: Դուք կարծում եք, որ մեկը քաղաքացիությունից հրաժարվեց, ուրեմն Բրիտանիան միանգամից հանեց»,-լրագրողների հետ զրույցում ՀՀԿ նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանն անդրադարձավ իր քաղաքացիության մասին հարցին: