ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Իգնատի Առաքելյանը խորհրդարանում հարցուպատասխանի ժամանակ, անդրադառնալով նախորդ շաբաթ լրատվամիջոցներից մեկի կողմից ներկայացված 10 արտադրության թթվասերի փորձաքննությանը, հայտարարեց, որ թթվասերի հետ կապված հիմա դիտարկում է արվում ՍԱՊԾ-ի հետ և մինչև շաբաթվա վերջ կլինի հայատարարություն:
«Սա առաջին դեպքը չէ, երբ մամուլը հայտնաբերում է թերություններ սննդի որակում, դրա հետ կապված ՍԱՊԾ-ն շատ ակտիվ համագործակցում է մամուլի բոլոր ներկայացուցիչների հետ։ Կոնկրետ թթվասերի հետ կապված հիմա դիտարկում է արվում, և մինչև շաբաթվա վերջ ՍԱՊԾ-ի կողմից հայտարարություն կարվի»,-ասաց նախարարը։
Ըստ նրա՝ ՍԱՊԾ-ն միայնակ չի կարող ամեն օր վերահսկել խանութում վաճառվող սննդի որակը:
«Կան խնդիրներ, կա պլանավորված աշխատանք, ֆիզիակապես անհնար է ամբողջ շուկայում հարյուր տոկոսով ամենօրյա հսկողություն իրականացնել, բայց յուրաքանչյուրի կողմից գտնված ցանկացած թերություն սննդի մեջ մեծ աջակցություն է ՍԱՊԾ-ին, որպեսզի վերջիններս արձագանքեն», - հավալեց նախարարը: