ԱԺ «Ելք» խմբակցության պատգամավոր, ՀՀ նախկին վարչապետ Արամ Սարգսյանն այսօր լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ իր կարծիքով ապրիլի 9-ից հետո Սերժ Սարգսյանը լինելու է ՀՀ հաջորդ վարչապետը, իսկ Կարեն Կարապետյանը զբաղեցնելու է փոխվարչապետի պաշտոնը:Նա այս համոզմունքին է հանգել ՀՀԿ-ի, նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանին արված, առաջարկից հետո:
«Արմեն Սարգսյանը կայացած մարդ է, եթե իրեն առաջարկողն ինքը չի մնալու, նա երբեք չէր համաձայնի, նման կարողություններ ունեցող անձը հենց այնպես չէր գալու»,- նկատեց Սարգսյանը:
Նրա խոսքով` բոլոր նախագահներն ունեցել են իրական ուժային լծակներն իրենց ձեռքը պահելու խնդիրը, և նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը դա լուծեց՝ նախարարությունները վարչություններ դարձնելով, քանի որ վարչությունները կառավարության ենթակայության տակ չեն և ուղիղ ենթարկվում են նախագահին, իսկ ՊՆ-ն պատերազմող երկրում հատուկ կարգավիճակ ունի: