Bloomberg-ի փոխանցմամբ, «Կրեմլյան զեկույցում» հայտնված ռուսաստանցիների մոտ լուրջ խնդիրներ են սկսվել ամերիկյան բանկերի հետ։
Սպիտակ տան գործակալ Integrity Network Financial ընկերությունը, որն ամերիկյան բանկերին խորհրդատվական ծառայություններ է մատուցում, խորհուրդ է տվել ֆինանսական գերատեսչություններին զգուշորեն համագործակցել զեկույցում ներառված անձանց հետ։ Առաջարկվել է դիտարկել այդ նրանց որպես «քաղաքական նշանակություն ունեցող անձիք»։ Նման որակավորումը նշանակում է մեծ ռիսկեր բանկի համար՝ այդ հաճախորդների կոռուպցիոն գործունեության բարձր հավանականության պատճառով։
ԱՄՆ-ում բարձր ուշադրություն է դիտվում «Պուտինի ցուցակի» անձանց նկատմամբ։ Դա, բնականաբար, «նյարդերի վրա է պահում» Կրեմլի օլիգարխներին։
«Սև ցուցակի» անդամներից մեկը գանգատվել է լրագրողներին, որ իր բազմամիլիոնանոց պայմանագիրը մազից է կախվել զեկույցի պատճառով։