Աժ հայտարարությունների ժամին ելույթն այսպես սկսեց «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանը զավեշտալի որակեց Դավիթ Հարությունյանի հայտարարությունը, որ դռնփակ նիստերը ժողովրդավարական են:«Վերջին շրջանում ՀՀ կառավարությունը չի զլանում ամեն օր տարբեր անակնկալներով զայրացնել ու զարմացնել մեր ազգաբնակչությանը: Զարմանահարույց վերջին որոշումը կառավարության հավանությունն էր օրենքի նախագծին, համաձայն որի՝ կառավարության նիստներն այսուհետ պետք է անցկացվեն դռփնակ»,- ասաց նա:
Նրա խոսքով՝ կառավարության գործառույթն է իրականացնել խորհրդարանի ընդունած օրինագծերը և եթե Ազգային ժողովը գործում է հրապարակային, ապա ինչո՞ւ է կառավարությունը որոշել նիստերն անցկացնել դռնփակ։«Էդ ումի՞ց են գաղտնի պահում, ի՞նչ են պահում, ումի՞ց թաքուն են ուզում ինչ որոշել: Ի վերջ, կառավարության դասական էությունն ու առաքելությունն ԱԺ ընդունած օրենքների ի կատար ածումն է: Հիմնավորում են, թե՝ եթե ընտանիքում ամուսինները վիճում են, որքանո՞վ է ճիշտ վեճին մասնակցի երրորդ անձը: Շատ ներողություն, բայց էդ երբվանի՞ց կառավարությունը դարձավ ընտանիք, այսինքն՝ անձնական վեճերը շփոթում ենք պետության գործերի կառավարման հետ»,- հայտարարեց Գևորգ Պետրոսյանը: