Արդեն տեղեկացրել ենք,որ ԱԺ Ելք խմբակցությունը խորհրդարանում ստորագրահավաք է սկսել՝ ԱԺ արտահերթ նիստ հրավիրելու համար՝Հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու համար : Ծառուկյան դաշինքն ասել է,որ կմիանա նախաձեռնությանը:
«Հիմա մենք այնպես պետք է անենք, որ արտահերթ նիստին պատգամավորները գան գրանցվեն, քվորում լինի, և այդ օրը քննարկումների արդյունքում կգանք այն եզրահանգման, որ Հարկային օրենսգրքում այդ փոփոխությունները կատարվեն»,- լրագրողներին ասաց Ելք խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը:Կասկանծներ կան, որ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավորները չեն գրանցվի այդ նիստին, որպեսզի այն տապալվի: Էդմոն Մարուքյանն ասաց, որ իրենք հույս ունեն, որ անգամ ՀՀԿ ու ՀՅԴ պատգամավորներից ոմանք կմիանան իրենց ստորագրահավաքին:Նա նշեց, որ իրենց օրակարգը փակուղի չի մտնել: Երբ իշխանությունները հայտարարում են, որ գյուղացիներին տրվող դիզվառելիքը կսուբսիդավորեն, դրանով, ըստ Մարուքյանի, չի լուծվում թանկացումների դեմն առնելու հարցը: