Ինչու է Մխիթարյանը լքել «Մանչեսթեր Յունայթեդը».բացահայտում է Վենգերը/տեսանյութ/
Անգլիայի առաջնության «Արսենալ» – «Էվերտոն» խաղից հետո    լրագրողները լոնդոնցիների գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերից հիմնականում հետաքրքրվել են թիմի նորեկ Հենրիխ Մխիթարյանի մասին, որը երեք գոլային փոխանցում էր կատարել հանդիպման ընթացքում:  Հիշեցնենք,որ խաղն  ավարտվել էր դաշտի տերերի խոշոր հաշթանակով (5:1): Նա թիմային խաղացող է եւ շատ աշխատասեր է: Կարծում եմ, խաղընկերները նրան լավ են ընդունել, եւ նա շատ արագ հասկացել է, թե ինչ ֆուտբոլ ենք մենք խաղումպատասխանել է նա հարցին,թե ինչպե՞ս է  գնահատում Մխիթարյանի նորամուտը «Էմիրեյթսում»: Նա այնտեղ չէր խաղում, այնպես որ զարմանալու ոչինչ չկա: Բացի այդ, ձեռքբերելով Սանչեսին, նրանք նոր խաղացող ստացան Մխիթարյանի դիրքում: Ես չեմ կարող պատասխանել այն որոշումների համար, որոնք ընդունում են «Մանչեսթեր Յունայթեդում»: Նրանք իրենց պատճառներն ունեն: Բացի այդ, նրանք ցանկանում էին ձեռք բերել Սանչեսին, ինչը ճնշում էր գործադրում Մխիթարյանի վրա,ասել է նա ,անդրադառնալով այն հարցին,թե ինչով է  բացատրում Մխիթարյանի նման շուտափույթ հեռացումը «Մանչեսթեր Յունայթեդից»: Ես հարյուրից ավելի նորեկներ եմ ունեցել, որոնք վատ չեն հանդես եկել իրենց նորամուտի  խաղում: Չգիտեմ, արդյոք սա էր լավագույնը, սակայն նա ինձ շատ ուրախացրեց: Երեւում է, որ Մխիթարյանը տիրապետում է այնպիսի բարձր հատկանիշների, որոնք նրան թույլ են տալիս խաղալու մեր թիմում,ասել է վենգերը: