Հունվարի 19-ին ՀՀ ոստիկանության կոլեգիայի նիստի ժամանակ ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի հայտարարությունից հետո, թե համակարգում կադրային լուրջ քաղաքականություն են վարելու և այն կարծրացած մարդիկ, ովքեր չեն կարողանում ձևափոխվել, կփոխարինվեն երիտասարդներով, կադրային փոփոխությունները շարունակվում են:
Tert.am-ն ավելի վաղ հայտնել էր, որ կոլեգիայի նիստից հետո իրենց պաշտոններից ազատվել էին Մեղրիի և Վանաձոր քաղաքի Բազումի բաժնի պետերը: Այնուհետև պաշտոնից ազատվել էր ևս 32 ծառայող, այդ թվում նաև ղեկավար կազմից պաշտոնյաներ
Tert.am-ի տեղեկություններով ոստիկանությունում կադրային տեղաշարժը շարունակվում է:Վերջին օրերին ևս ոստիկանությունում կադրային փոփոխությունները շարունակվում են.որոշ ծառայողներ անցել են թոշակի, ոմանք գրանցվել կադրերի ռեզերվում, որոշ թափուր հաստիքներում էլ նշանակումներ են եղել:
Պաշտոնից ազատված ՀՀ ոստիկանության Վանաձոր քաղաքի Բազումի բաժնի նախկին պետ, ոստիկանության գնդապետ Սարգիս Այվազյանի փոխարեն նոր նշանակում է արվել: Նշանակումը հատկանշական է նրանով, որ ի տարբերություն նախկին բաժնի պետերի՝ նոր նշանակված ծառայողը Լոռու մարզի բնակիչ չէ:
Տեղեկությունը Tert.am-ի հետ զրույցում հաստատեց ՀՀ ոստիկանության ԶԼՄ-ների հետ կապի, վերլուծության և լրատվության բաժնի պետ Էդգար Ջանոյանը.« Այո, ՀՀ ոստիկանության Վանաձոր քաղաքի Բազումի բաժնում նոր նշանակում է եղել: ՀՀ ոստիկանության պետ Վլադիմիր Գասպարյանի հրամանով Բազումի բաժնի պետ է նշանակվել Կարեն Հակոբյանը, ով նախքան նշանակումը գրանցված էր կադրերի ռեզերվում»:
Ինչ վերաբերում է այլ կադրային փոփոխություններին, Էդգար Ջանոյանն ասաց, որ միջին և ավագ խմբի ծառայողների նշանակումներ ևս եղել են: Միաժամանակ նա հավելեց, որ Նուբարաշենի բաժանմունքի պետի պաշտոնը ևս արդեն թափուր չէ.«Ոստիկանության պետ Վլադիմիր Գասպարյանի հրամանով Նուբարաշենի բաժանմունքի պետ է նշանակվել Վահրամ Խաչատրյանը»:
Հիշեցնենք,որ կոլեգիայի նիստի ժամանակ Վլադիմիր Գասպարյանը, մասնավորապես, նշել էր. «Մի մասը, ովքեր իրենց ծառայությունները պետության ու ոստիկանությանը պատվով են կատարել, իրենց ժամանակը լրանալու հետ կապված կմիանան վետերանների միությանը, կաշխատենք այնպես անել, որ պիտանիները չտուժեն։ Կարծում եմ՝ կլինեն մարդիկ, ովքեր կհասկանան, որ իրենց աշխատաոճը համահունչ չէ մեր զարգացման պրոցեսին, իրենք դիմում կգրեն, կգնան։ Այն էներգիան, այն աշխատուժը, որ մենք ծախսում ենք այն մարդկանց վրա, որոնք կերպարանափոխվել, ձևափոխվել, բարեփոխվել չեն կարողանում, կարծրացած բաներ կան մեջները, կարծում եմ, այդ էներգիան, որ ծախսենք երիտասարդ կադրերի վրա, ավելի արդյունավետ կաշխատենք։ Ժամանակն է, որ հինը հիմնովին մաքրվի»։