«Պլանի գլխի» խաչի տեսքով շենքը չի կառուցվի. համացանցում է հայտնվել «կուկուռուզնիկի» փոխարեն կառուցվող շենքի իրական լուսանկարները
Հասառակական գործիչ Մանվել Կոստանդյանը իր Ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Մի քանի օր է հանրության ուշադրության կենտրոնում Երիտասարդական պալատի(կուուռուզնիկ) փոխարինող կառույցի էսքիզն է , որտեղ շենքի ճակատային մասում խաչ է, որն էլ դժգոհությունների առիթ է հանդիսացել: Հարկ եմ համարում ներկայացնել Երիտասարդական պալատը(կուկուրուզը) փոխարինող նոր ծրագրով աշխարհահռչակ իտալահայ ճարտարապետի աշխատաքը, որտեղ բացակայում է խաչն ու չի համապատասխանում հանրության ներկայացրած տարբերակին»: Manvel Kostandyan-ի լուսանկարը: Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ համացանցում լուսանկարներ հայտնվեցին նոր կառուցվելիք շենքից, որոնցից երևում էր, որ շենքը ճակատային մասում մեծ խաչի տեսք է ունենալու: Arthur Arzoyan-ի լուսանկարը: