Կառավարության նիստից հետո Արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանն անդրադարձավ հարցին, թե արդյոք այն, որ վարչապետի նստավայրը նախատեսվել է Բաղրամյան 26-ը, իսկ նախագահի նստավայրը՝ Մաշտոցի 47-ը, չի կանխորոշվում, որ Սերժ Սարգսյանի համար է Սահմանադրությունը փոխվել, որ նա մնա Բաղրամյան 26-ում:
«Ենթադրեն, դուք եք ընտրվել վարչապետ եւ ենթադրենք՝ Սերժ Սարգսյանը չի ընտրվել վարչապետ եւ որոշում է չշարունակել իր պաշտոնավարումը: Այնուամենայնիվ, Բաղրամյան 26-ը շենք է, որը հատուկ հարմարեցված է եւ ծառայում է մի շարք նպատակների, որոնք բնորոշ են գործադիր իշխանության ղեկավարին: Դա է պատճառը, որ Բաղրամյան 26-ը, կապ չունի, որ թեկնածուն Սերժ Սարգսյանն է կամ որեւէ այլ անձ, նախատեսվում է որպես վարչապետի նստավայր եւ դա ամենեւին չի կանխորոշում»,- պատասխանեց Դավիթ Հարությունյանը:
Հարությունյանի խոսքով՝ դա է պատճառը և կապ չունի թեկնածուն Սերժ Սարգսյանն է, թե այլ անձ:
Դավիթ Հարությունյանը նաև նշեց, որ սկզբունքորեն նախագահը հինգ տարի ժամկետով է նշանակվում:
«Եթե մենք նպատակադրվեինք կարել որևէ համակարգ այս կամ այն անձի համար, եթե նման դրդապատճառներ ունենայինք. Սահմանադրությունը փոխել ընդհանրապես պետք չէր: Այնպես որ, մենք խոսում ենք փոփոխությունների մասին՝ պատասխանատվություն և պատասխանատվություն խորհրդարանի առաջ», - ասաց Դ. Հարությունյանը: