Ռուսաստանի Դաշնության Նիժեգորոդսկի շրջանի կալանավայրերից մեկում իր պատիժը կրող մաֆիոզ Սերգեյ Ասատրյանը՝ Սերյոգա Բենտլին մինչ վերջինս բանտում իր պատիժն է կրում, նրա «օրենքով գողի» կարգավիճակը անորոշ է։ Սերգեյի հայրը՝ «քրեական գեներալ» Էդուրարդ Ասատրյանը (մականունն է Էդիկ Օսետրինա) փորձում է լուծել որդու խնդիրները, բայց ապարդյուն։
Սերգեյ Ասատրյանին կալանավայրի մյուս բանտարկյալները «օրենքով գող» չեն ընկալում «Росбалт»-ին պատմել է իրավապահ մարմիններում իրենց աղբյուրը : Պետք է նշել, որ Սերգեյ Ասատրյանի բանտային ճանապարհի սկզբում իրադարձությունների նման զարգացում չէր նախատեսվում։ Շորթման մեղադրանքով ձերբակալվելուց հետո Ասատրյանը մոսկովյան քրեակատարողական հիմնակներում բուռն գործունեություն է ծավալել։
2017 թվականին, երբ «Բուտիրկա» քրեակատարողական հիմնարկ է գալիս մաֆիոզ Ահմեդ Եվլոեւը, վերջինիս գողական տիտղոսը վաղուց արդեն մի շարք «քրեական գեներալներ» կասկածի տակ էին դնում, ներառյալ Զախարի Քալաշովը (Շաքրո Մոլոդոյ)։ Անսպասելիորեն Եվլոեւին օգնում է Սերգեյ Ասատրյանը, լուր տարածելով, որ Ահմեդին պիտի «օրենքով գող» համարել։Այս հայտարարություններից հետո Ասատրյանը հայտնվում է քրեական քաշքշուկների մեջ։
Այնուհետ Ասատրյան կրտսերին Նիժնի Նովգորոդի քրեակատարողական հիմնարկ տեղափոխվելուց հետո լուր է տարածվում, որ նրան չպետք է «օրենքով գող» անվանել։ Այս ժամանակահատվածում բանտից դուրս է գալիս Սերգեյի հայրը՝ Էդուարդ Ասատրյանը, որը բոլոր ուժերը կենտրոնացնում է որդուն օգնելու համար, նույնիսկ սկսում համագործակցել իր վաղեմի հակառակորդ Դմիտրի Չանտուրիայի՝ Միրոնի հետ։