Երկու ամիսը շուտ չի՞.վարչապետը՝Դավիթ Հարությանյանին
Կառավարութան այսօրվա նիստում վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կառավարության այսօրվա նիստում ն շեց,որ  իրավաբանական անձանց պետական գրանցման ոլորտում իրականացված բարեփոխումների արդյունքում համապատասխան գրանցումը իրականացվում է սեղմ ժամկետներում և հիմնականում առցանց եղնակով:
«Նշվածի հետ զուգահեռ անհրաժեշտ է պարզեցնել իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստորի որոշումների հիմքերը, բացառել տարբեր մարմինների կողմից տնտեսվարողներից լիցենզիա պատճենը պահանջելու պրակտիկան, ընդլայնել թվային գործիքների հասանելիությունը և դրանց շրջանակը», - ասաց Կ. Կարապետյանը:
Երկուամսյա ժամկետում մշակել իրավաբանական անձանց գրանցման վերակազմակերպման, մերժման հիմքերի, լուծարման և այլ լիազորությունների իրացման ոլորտի պարզեցման, գործնականում փակ բաժնետիրական ընկերությունների գրանցման ժամետկների լրացուցիչ նվազեցմանն ուղղված առաջարկություններ և ներկայացնել կառավարության աշխատակազմմհանձնարարեց վարչապետը արդարադատության նախարարին:
Վարչապետը կոչ արեց ընդլայնել առցանց եղանակով ծառայությունների մատուցման շրջանակը:
Վարչապետը Արդադատության նախարարին հարցրեց, թե արդյո՞ք երկու ամիսը շատ չի:
«Պարոն վարչապետ, դա պահանջում է ծրագրային լուծումներ, փորձարկում, այնպես որ երկու ամիսը շատ չէ», - ասաց Դավիթ Հարությունյանը: