Նոր մանրամասներ.5 մլն դոլար փրկագին՝շինանյութի Սերգեյի որդուն ազատ արձակելու համար
fakty.ua պարբերականին   Կիեւի ազգային ոստիկանության գլխավոր վարչության պետ Անդրեյ Կրիշչենկոն ասել է,որ Ռուսաստան-Ուկրաինա սահմանին ձերբակալել են 22-ամյա կնոջ եւ նրա հետ նույն բնակարանում ապրող 41-ամյա տղամարդու։ Քրեական զույգը կասկածվում է փրկագին ստանալու նպատակով մարդկանց առեւանգման մեջ։ Նա հավելել է, որ նրանց կասկածում են Կիեւում հայաստանցի գործարար Սերգեյ Մանուկյանի  որդուն՝ Արման Մանուկյանին, ու զարմիկին՝ Սամվելին առեւանգելու մեջ։ «ՀՀ քաղաքացիներ  երկու ազգականների առեւանգել էին Կիեւի խիտ բնակեցված  թաղամասում շենքի մուտքի դիմաց շատերի աչքի առաջ եւ շուրջ 70 օր պահել Սոֆիական Բորշչագովկի տներից մեկում։ Այնուհետեւ , հայտնի գործարարից՝ առեւանգվածներից մեկի հորից, գումար պահանջել,որը կազմում էր 5 մլն դոլար  », - ասել է Կրիշչենկոն։ «Հանցագործների վրա հանարվոր է եղել դուրս գալ, երբ առեւանգվածներից մեկը կարողացել է փախչել։  Նրան հաջողվել է ազատվել շղթաներից եւ երկրորդ հարկից թռել ներքեւ։ Թեպետ նա վնասվել է, սակայն կարողացել է փախչել եւ ոստիկանություն կանչել։ Հանցագործներին ձերբակալել են այն ժամանակ, երբ նրանք փորձել են ՈՒկրաինաից անցնել Ռուսաստան», - ասել է նա: «Նրանց նկատմամբ խափանման միջոցն է ընտրվել կալանք։ Առաջիկա երկու ամիսները նրանք կանցնակցնեն մեկուսարանում», - ասել է նա։ Կասկածյալները չեն ընդունում իրենց առաջադրված մեղադրանքները: