ՀՀ չորրորդ նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանի խոստացած հանդիպումները երեկվանից սկսվել են: Հիշեցնենք, որ նա երեկ հանդիպել էր Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության և Դաշնակցության ներկայացուցիչների հետ:
Ուշագրավ է այն, որ երեկ Արմեն Սարգսյանը ՀՀԿ գրասենյակ ժամանեց ամերիկյան հանրահայտ Cadillac Escalade մակնիշի շքեղ մեքենայով: Հիշեցնենք, որ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ևս ժամանակին նույն մակնիշի մեքենայով էր եկել ՀՀԿ գրասենյակ:
Ի՞նչ նպատակ էր հետապնդում Արմեն Սարգսյանի այս քայլը դժվար է ասել, բայց այն, որ պաշտոնյաների «թիթիզությունները» բացասական ընդունելություն են գտնում մեր հասարակությունում՝ միանշանակ է:
Թեմայի շուրջ զրուցեցինք հոգեբան Սամվել Խուդոյանի հետ: Վերջինս ասաց. «Հանրությունը Արմեն Սարգսյանի այդ քայլին դրական արձագանք չի տա: Ավելի լավ կլիներ՝ համեստ մեքենայով ներկայանար»:
Հիշեցրեց, որ հանրությունը դրական արձագանքեց՝ պաշտոնյաների հասարակական տրանսպորտով «Եռաբլուր» այցելելու փաստին, ինչը՝ ըստ հոգեբանի, կրում էր ձևական բնույթ, բայց ընդունվեց հանրության կողմից: Խուդոյանի համոզմամբ՝ «Արմեն Սարգսյանը իր մեքենայով ավելի շատ ցանկացել է տպավորել իր շրջապատին»:
Հիշեցնենք, որ նախագահի թեկնածուն այսօր այցելել է Գիտությունների ազգային ակադեմիա, որտեղ՝ ինչպես նախորդ օրը, խուսափեց լրագրողների հարցերին պատասխանել և իրեն բնորոշ՝ անգլիական ձևով, հեռացավ: