Ինչ վարկածներ են շրջանառվում Յուվեցի Կարոյի փեսա Գոռ Առաքելյանի մահվան հետ կապված
«Հայկական ժամանակ» օրաթերթը գրում է. «Շաբաթ օրը Հրազդանի կիրճում գտնվող «Նաբերեժնի» հյուրանոցային համալիրում հայտնաբերվել է Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, ԲՀԿ-ակա Յուվեցի Կարո մականվամբ Կարո Կարապետյանի փեսայի՝ Գոո Առաքելյանի դին։ Դատաբժշկի նախնական եզրակացության համաձայն՝ դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել։ Գոռ Առաքելյանը, հիշեցնենք, ամիսներ առաջ էր ազատվել պատժի կրումից Աերժ Սարգսյանի ներմամբ։ Տարիներ աոաջ նա դատապարտվել էր 6 տարվա ազատազրկման՝ Վերնիսաժում կրակոցներ արձակելու եւ մի քանի հոգու մարմնական վնասվածքներ պատճաոելու համար։
Նրա մահվան հետ կապված մի քանի վարկածներ են շրջանառվում։ Քննարկվող վարկածներից մեկի համաձայն՝ Գոռ Առաքելյանը մահացել է թմրանյութի չարաշահումից; Սեկ այլ վարկածով էլ՝ ինսուլտից։ Վարկածներից եւ ոչ մեկը երեկվա դրությամբ պաշտոնապես չէր հաստատվում։ ՀՀ քննչական կոմիտեից մեգ ասացին, որ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Մալաթիա-Սեբաաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննաթյուն է տարվում՝ պարզելու երիտասարդի մահվան հանգամանքները, կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, վերցվել են փորձանմուշներ։ Նշանակվել է՝ դատաբժշկական փորձաքննության։ Նշենք. որ Գոռ Առաքելյանը ամուսնացած էր, ուներ մեկ երեխա։ Գոռ Առաքելյանը ՀՀ նախագահի աշխատակազմի իրավաբանական վարչության աշխատակից Գաոնիկ Առաքելյանի եղբայրն էր, իսկ վերջինս Ուկրաինայի դեսպան Անդրանիկ Մանուկյանի փեսան է, երգչուհի Լուսինայի ամուսինը։ Ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի այսօրվա համարում։