Սամվել Կարապետյանը՝ «կրեմլյան զեկույցում»
ԱՄՆ   Ֆինանսների նախարարությունը  հրապարակել է  այսպես կոչված «Կրեմլյան զեկույցը»,ըստ որի ԱՄՆ համար ոչ ցանկալի անձանց ցանկում նշված է 210 անուն: Այնտեղ են բոլորը, կամ գրեթե բոլորը: Պուտինի անմիջական շրջապատը ներկայացնող և վարչակարգի մաս կազմող անձանց թվում նշված է Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը, ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը, Կրեմլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը, բոլոր փոխվարչապետները կառավարության կազմի ողջ կազմը: Ռուսաստանցի մեծահարուստներից՝ ցանկում հայտնվել են միլիարդատեր Ռոման Աբրամովիչը, Վագիտ Ալեքբերովը, Արաս Ագալարովը, Ալիշեր Ուսմանովը, Սուլեյման Կերիմովը, ռուսական պետական կորպորացիաների ղեկավարներից Ալեքսեյ Միլերը, Իգոր Սեչինը և այլոք: Ցուցակում են ընդգրկվել նաեւ ռուսաստանաբնակ հայ գործարարներ Սամվել Կարապետյանը, Դանիլ Խաչատուրովը, Սերգեյ Գալիցկին (Հարությունյան): Կրեմլում արդեն հայտարարել են, որ արժանի պատասխան կտան այս զեկույցին, սակայն հասկանալի է, որ նախընտրական շրջանում օլիգարխիկ կապիտալի ներկայացուցիչների անունների նման շրջանառությունը, կարող է առանձնապես դրական ազդեցություն չունենալ Ռուսաստանի գործող նախագահ Վ. Պուտինի հեղինակության վրա: