Երկրապահների միության նախագահ, ԱԺ պատգամավոր, գեներալ Մանվել Գրիգորյանը, բանակի օրվա առթիվ այսօր այցելել էր «Եռաբլուր» պանթեոն։
Նա բոլորին շնորհավորեց բանակի օրվա առթիվ՝ նշելով, որ Հայոց բանակը կազմավորվել է հայ ժողովրդի զավակների՝ երկրապահի, ազատամարտիկների ստեղծած ինքնապաշտպանական ջոկատների հիմքի վրա:
Անդրադառնալով Ռուսաստանի կողմից Ադրբեջանին զենք վաճառելու հարցին գեներալն ասաց. «Ադրբեջանը շատ երկրներից է զենք գնում՝ Ռուսաստանից, Բելառուսից, Ուկրաինայից, Իսրայելից: Այնպես չէ, որ մենք քնում ենք, կարող է նրանց նավթը, գազը շատ է, բայց մենք էլ ենք առնում: Մեր զինվորն էլ այսօր շատ բաներով ապահոված է, որ կարողանում է դիմակայել և ամուր պահել սահմանը»,-հավելեց նաև,որ Ռուսաստանի այդ քայլը ընդունելի չէ իր կողմից:
ՀՀ չորրորդ նախագահի պաշտոնում Արմեն Սարգսյանի թեկնածության առաջադըրման վերաբերյալ՝ Մանվել Գրիգորյանը ասաց. «Նա լուրջ մարդ է: Ես նրան վաղուց եմ ճանաչում, աշխատանքից, գործից չվախեցող է, այն ժամանակ, երբ երկրում ծանր վիճակ էր, նա չվախեցավ, եկավ վարչապետի պաշտոնը ստանձնեց՝ կարճ, քանի որ առողջական խնդիրներ ուներ»,-եզրափակեց նա: