Արտակարգ իրավիճակ.Փարիզը վերածվել է լճերի/տեսանյութ/
Vesti-ն փոխանցում է.Փարիզում վտանգավոր ջրհեղեղն ու անձրևները կշարունակվեն:Արտակարգ իրավիճակ է : Քաղաքապետարանը հատուկ դրոն է գործարկել քաղաքի հիմնական կետերում Սենայի մակարդակի բարձրացմանը հետեւելու համար: Լիոնի բնակիչները 2001-ից չեն հիշում, որ Սենա գետը ափերից դուրս գար:  Միայն լապտերների սյուների ծայրերն են հիշեցնում, որ այստեղ մի քանի օր առաջ փողոցներ են եղել: Փողոցները վերածվել են լճերի, չեն երեւում ցանկապատերը, պատնեշները: Սեփականատերերի մոռացած ավտոմեքենաներն այժմ կարող է միայն էվակուատորը տանել: Մի քանի հարյուր մարդ ստիպված են ապաստաններում մնալ, ուր նրանց նավակներով տարհանելուց հետո տեղավորել են: Կենդանիներին թույլ չեն տվել վերցնել իրենց հետ: Փրկում են նաեւ Լուվրի գլուխգործոցները:   Մետրոն եւ քաղաքից դուրս գտնվող գնացքները  խափանումներով են աշխատում: Երկու շրջաններում ջուրը լցվել է նաեւ կայանատեղիներում: