Aquote1.png Սա պատմություն է երկրի մասին, սիրո մասին, 1980-ականներին ծնված գավառացի պատանիների ու աղջիկների մասին: Մենք բոլորս երազում էինք գնալ Մոսկվա լավ կյանքի համար, և մեզնից ոչ ոք չգիտեր, որ պետք է զգույշ լինել երազանքների մեջ. դրանք կարող են իրականանալ:
– Հատված Մարգարիտա Սիմոնյանի «Կրասնոդար» թերթին տրված հարցազրույցից
2011 թվականի ապրիլից մինչև 2012 թվականի փետրվարը «РЕН ТВ» հեռուստաալիքում վարել է ամեն շաբաթ հեռարձակվող վերլուծական «Ի՞նչ է կատարվել» հաղորդումը: 2011 թվականի հունիսին Մարգարիտա Սիմոնյանը որպես Russia Today հեռուստաընկերության գլխավոր խմբագիր՝ դարձել է «Ռուսական առաջին ալիքի» տնօրենների միության անդամ։ 2012 թվականին Մարգարիտա Սիմոնյանը ներառվել է Ռուսաստանի առավել ազդեցիկ կանանց ցուցակում և զբաղեցրել է 33-րդ հորիզոնականը։ Հարցումն անց է կացվել երեք լիազոր ներկայացուցիչների կողմից՝ «Մոսկվայի արձագանքը»«Ռիա լուրեր» և «Փոքրիկ կրակ»: 2012 թվականի հոկտեմբերից մինչև նոյեմբերը վարել է հաղորդումներ «Կոմերսանտ» ռադիոկայանից[6]: 2013 թվականի փետրվարի 17-ից մինչև հունիսի 23-ը Թինա Կանդելակիի հետ եղել է НТВ-ով հեռարձակվող «Երկաթե լեդի» քաղաքական հաղորդման հաղորդավարուհին: 2013 թվականի դեկտեմբերի 31-ին «Ռուսաստանն այսօր» տեղեկատվական գործակալության գլխավոր տնօրեն Դմիտրի Կիսելյովը Մարգարիտա Սիմոնյանին նշանակել է «Ռուսաստանն այսօր» տեղեկատվական գործակալության գլխավոր խմբագիր:
Ամեն ինչ կանեմ երեխաներիս լավ մարդ դաստիարակելու համար: Առաջին հերթին կաշխատեմ նրանց հայերեն սովորեցնել, որն ինքս չգիտեմ ու շատ եմ ցավում: Լինում են իրավիճակներ, երբ ես ինձ անհարմար եմ զգում, երբ հայերի շրջանում չեմ կարողանում մասնակցել զրույցին, քանի որ չեմ հասկանում, թե ինչի մասին են նրանք խոսում: Սակայն աղջկաս համար կրկնուսույց եմ վարձել, ով շաբաթը երկու անգամ է իր հետ պարապում՝ գրքեր է կարդում, հեքիաթներ է պատմում, նրանք զրուցում են, երգեր են երգում: Որդիս դեռ փոքր է, սակայն երբ մի փոքր էլ մեծանա, անպայման իր հետ էլ կսկսենք պարապել: Որովհետեւ եթե մանկության ընթացքում լեզուն չսովորես, ապա այն երբեք մայրենի չի դառնա: