Լաբորատոր փորձերի ժամանակ առնետների վրա խոշոր ուռուցքներ են առաջացել, Կարինե դանիելյանը զգուշացնում է
«Հանուն կայուն մարդկային զարգացման» հ/կ նախագահ Կարինե Դանիելյանն այսօր ԱԺ-ում ասաց, որ գիտնականների մեծ մասը համոզված է ԳՁՕ-ի անվտանգության, իսկ էկոլոգների խումբը 100 տոկոսով վստահ է դրա վտանգավորության մեջ: Ինչպես ասաց՝ լաբորատոր բազմաթիվ ուսումնասիրություններ կան, որ ապացուցում են, որ գենետիկորեն ձևափոխված օրգանիզմներ պարունակող սնունդը կոնցերոգեն է, քանի որ լաբորատոր փորձերի ժամանակ առնետների վրա խոշոր ուռուցքներ են առաջացել։ Ըստ նրա՝ փորձերը նաև ապացուցել են, ԳՁՕ-ները մուտագեն են, կայունություն են առաջացնում անտիբիոտիկների նկատմամբ, առաջացնում են նոր հիվանդություններ, քանի որ մարդու օրգանիզմում և էկոհամակարգում կարդինալ փոփոխություն է մտցվել։ ԳՁՕ-ի կիրառումը նման է հիբրիդացման ու վնասակար է ժողովրդի ու հետագա սերունդների առողջությանը. «Ռիսկերն ակնհայտ են։ Մեր աշխատանքը պետք է հիմնված լինի նախազգուշության սկզբունքի վրա, բայց բոլոր դեպքերում արդեն բավականին հավաքվել են տվյալներ, որոնք նաև ապացուցում են հսկայական վտանգը»