Տարվա մեջ քանի՞ անգամ է Տարոն Մարգարյանը զանգահարում Փարիզի քաղաքապետին
Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյի հետ հանդիպման ժամանակ Սերժ Սարգսյանը հայտարարեց, որ տեղյակ է, որ Փարիզի ու Երեւանի քաղաքապետարանները ամենօրյա ռեժիմով սերտ շփման մեջ են: Այս հայտարարությունը նորություն էր, որովհետեւ մենք՝ երեւանցիներս մեր մայրաքաղաքային կյանքում այդ շփման շունչը գրեթե չենք զգում: Ինչի շուրջ են ամենօրյա ռեժիմով շփվում Երեւանի եւ Փարիզի քաղաքապետարանը, ինչու են շփվում, ինչ է ստանում Երեւանն այդ շփումներից: Այս հարցերի պատասխանը ստացել է Աննա Զախարյանը Երեւանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արթուր Գեւորգյանի հետ զրույցում: Նաեւ՝ բացահայտվել է, թե Տարոն Մարգարյանը ինչ հաճախականությամբ է հեռախոսային զրույց ունենում ֆրանսիացի իր գործընկերուհու հետ:  Մանրամասները՝ «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի այսօրվա  համարում: