Ռուսաստանի անշարժ գույքի արքաները
Forbes վարկանիշային աղյուսակ կազմել է «Ռուսաստանի անշարժ գույքի արքաներ» անվանումով ցանկ, որում ներառվել է նաև «Տաշիր» ընկերությունը՝ Սամվել Կարապետյանի գլխավորությամբ: Այսպիսով՝ ՌԴ տարածքում կոմերցիոն անշարժ գույքի ինչպես ռուսաստանցի, այնպես էլ օտարերկրյա սեփականատերերի զբաղեցրած հորիզոնականը պայմանավորված է այն եկամուտով, որ ստացել են իրենց սեփականության վարձակալությունից 2017 թվականի ընթացքում: Նշված անձանց եկամուտները այլ  բիզնեսներից այս աղյուսակում ներառված չեն: Առաջին տեղում են հայտնվել Զարախ Իլիևն ու Գոդ Նիսանովը՝ նրանց եկամուտը սեփականության վարձակալությունից անցած տարի կազմել է $1535 մլն: Երկրորդ տեղում է Ինվար Կոմպրադը IKEA Moc՝ եկամուտը կազմել է $840 մլն: Իսկ երրորդ հորիզոնականում է հայազգի Սամվել Կարապետյանը՝ նրա եկամուտը կազմել է $650 մլն: Forbes աղյուսակում ներկայացված են նաև Ալբերտ Ավդոլյանը, Գագիկ Ադիբեկյանն ու Ռուբեն Վարդանյանը՝ 28-րդ տեղում, ովքեր վարձակալությունից նրանց RD group-ի եկամուտը 2017 թվականին կազմել է $65 մլն: