«Լևոն Տեր-Պետրոսյանի գործելակերպը մնում է արդիական Հայաստանում». Նարինե Դիլբարյան
«Քաղաքական կուսակցությունները՝ անգամ հզոր պատմություն ունեցողները, ինչպիսին է ՀՀԿ-ն, որի հիմքում կանգնած են խորհրդային շրջանի եզակի գործիչներ և այլախոհներ՝ Աշոտ Նավասարդյան, Անդրանիկ Մարգարան, որոնք իրենց կենսագրությամբ ապացուցեցին, որ իրենք հանրապետական են, նրանցից հետո ՀՀԿ-ն դարձավ իշխանության կուսակցություն, իսկ այդպիսինները միշտ գործում են նույն սցենարով, այսինքն՝ նրանք կորցնում են իրենց գաղափարական միանշանակ ուղղվածությունը»,- «Հայելի» ակումբում նշեց Նարինե Դիլբարյանը: Բանախոսը ցավ ի սիրտ նշեց,որ մենք այդպես էլ չունեցանք ձևավորված կուսակցություն թե՛ իշխանության, թե՛ ընդդիմության ոլորտում: «Մեզ մոտ կուսակցությունը դիտարկվում է՝ որպես ինչ-որ գործունեության ոլորտում հաջողություններ ձեռք բերելու գրավական, որպես ռեալ գործիք, այսինքն՝ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի քաղաքական օրինակը շարունակում է մնալ չափազանց արդիական և կիրառելի»,-եզրափակեց լեզվաբանը՝ հավելելով, որ միայն այս գործելակերպից ազատվելու դեպքում՝ մենք իրապես կունենանք զարգացում: Քրիստինե Աղաբեկյան