Դավիթ Բաբայանը`սահմանի վիճակի մասին
Սահմանին իրավիճակը կայուն և վերահսկելի է, իսկ քաղաքական տեսանկյունից Ադրբեջանի կատարած գործողությունները տրամաբանություն չունեն: Այս մասին Tert.am-ի հետ զրույցում ասաց Արցախի Հանրապետության նախագահի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը՝ անդրադառնալով հունվարի 25-ի գիշերը շփման գծում հակառակորդի ձեռնարկած դիվերսիոն խմբի ներթափանցման փորձին: «Բազմիցս եմ նշել, որ քաղաքական տեսանկյունից մենք գործ ունենք ահաբեկչական երկրի հետ: 2018 թվականին կան բազմաթիվ իրադարձություններ՝ արհեստածին Ադրբեջանի 100-րդ ամյակն է, Հեյդար Ալիևի 85-ամյակն է, Աղդամի, Ֆիզուլիի, Ջեբրաիլի, Զանգելանի, Քելբաջարի 25-ամյակն է՝ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծած պատերազմի հետևանքով ամենամեծ տարածքային կորուստների 25-ամյակն է: Հետևաբար` Ադրբեջանը նման աննորմալ պահվածքով փորձում է սեփական ժողովրդի առաջ ռեյտինգ հավաքել և իր քայլերը ներկայացնել որպես հայրենասիրության դրսևորում»,-ասաց Բաբայանը: Դիտարկմանը, թե որը կարող է լինել դիվերսիոն ներթափանցման փորձ իրականացնելու տրամաբանությունը՝ հաշվի առնելով, որ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշիկը տարածաշրջանում է, մշտադիտարկում է անցկացվելու և այլն, Դավիթ Բաբայանն ասաց. «Նման ահաբեկչական քայլերը տրամաբանություն չունեն: Նախատեսվում է համանախագահների այցը տարածաշրջան, մշտադիտարկում է կատարվելու, Կասպրշիկն է տարածաշրջանում և երեկ հանդիպել է նախագահ Բակո Սահակյանի հետ, ԵԽԽՎ-ում տարբեր գործընթացներ են ընթանում, նախագահ Սերժ Սարգսյանն է ելույթ ունեցել, իսկ Ադրբեջանը նման քայլերի է դիմում, տրամաբանություն դրանց գործերի մեջ չկա»: Դավիթ Բաբայանը հավելեց, որ նման ցանկացած փորձ կասեցվելու է, և Արցախը, չնայած դեմ է մարդկային կորուստներին, բայց նման քայլերի դեպքում պահելու է իր արժանապատվությունը և պաշտպանելու է իր անկախությունը:
Շտապ. Ի՞նչ է Նիկոլն առաջարկել հոգևորկաններին՝ տիրադավ դառնալու համար (video) Արագածոտնի թեմի քահանաների ցուցմունքները Մկրտիչ Սրբազանի օգտի՞ն են, դրա համար չկան գործու՞մ (video) Արմավիրի մարզում 2 տասնյակ հասցեներում խուզարկությունների արդյունքում կան բերման ենթարկvածներ. մանրամասներ Հովիկ Աբրահամյանի դուստրն ու փեսան հրավիրվել են ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչություն «Հետք» Թուրքիայում հայկական Սուրբ Աստվածածին եկեղեցին վերնորոգումից հետո կդառնա թանգարան Վալոդյա Գրիգորյանի հոր նամակը՝ դատավորին․ «Հոգեբանական ցավ եմ զգում, թույլ տվեք չմասնակցել դատական նիստերին» Վալոդյա Գրիգորյանի սպանության գործով նախնական դատալսումների փուլն ավարտվեց. հիմնական դատալսման փուլը կսկսվի մարտի 10-ին Ռուսաստանն ու Ուկրաինան նոր հարվածներ են փոխանակել Դատարանը բավարարեց միջնորդությունը Հիմա լսե՛ք՝ ինչից է խոսում «ծյոծը»․ Արմինե Ադիբեկյան (video) Չեմ ուզում ես իրանց նայեմ ընդհանրապես․ Տավուշի բնակիչը՝ ՔՊ-ականների մասին (video) Քաղաքացիներն ահազանգում են՝ նախորդ տարվա համեմատ էլեկտրաէներգիայի համար վճարել են ավելի շատ «Գործը պայթեց․ Արշակ Սրբազանի վերաբերյալ ունենք ֆիքսված 2 կեղծիք»․ Արմինե Ադիբեկյան (video) Աջափնյակում տեղի ունեցած աղմկահարույց միջադեպի առնչությամբ 1 անձ ձերբակալվել է Տեսանյութը ցույց է տալիս ամեն ինչ, բացի խաղաղ լինելուց․ ԱՄՆ կոնգրեսական Դժվարին այս պահին կանգնած ենք մեր եկեղեցու և Վեհափառի թիկունքին․ «Միասին» շարժում «Համբալիչ Ավինյա՛ն, ստու՛մ ես, ես լավ գիտեմ՝ թալանված 30 միլիոն դոլարի մասին»․ Վոլոդյա Հովհաննիսյան (video) Ալիևի նման արյունարբու բռնապետի գլխակերները պետք է պատասխանատվության ենթարկվեն. ԱՄՆ կոնգրեսական Լոնդոնը թույլ չի տվել Վաշինգտոնին բրիտանական բազաներն օգտագործել Իրանին հարվածներ հասցնելու համար ԱՄՆ զինված ուժերը հայտնել են Ալյասկայի մոտակայքում ռուսական ինքնաթիռների կալանման մասին Բաղրամյան պողոտայում վթարի հետևանքով 3 օտարերկրացիներ տեղափոխվել են հիվանդանոց Տեղեկությունը, թե իբր 2026-ի սեպտեմբերից ՀՀ-ում կփակվի 231 դպրոց, չի համապատասխանում իրականությանը Չեմ ուզում ես իրանց նայեմ ընդհանրապես․ Տավուշի բնակիչը՝ ՔՊ-ականների մասին (video) Չեմ ճանաչում այլ երկիր, որի իշխանությունը քրտնաջան աշխատի սեփական հավատքը տապալելու համար. Ամստերդամ Հրապարակվել են Արշակ սրբազանին վերագրվող տեսագրությունների կեղծ լինելը հաստատող եզրակացությունները