401 միլիոն դրամ արժեք ունեցող տարածքի ճակատագիրը
«Երեւան իմ սեր» հիմնադրամի ծրագրի շրջանակներում Երևան քաղաքում պետք է իրականացվեին բազմաթիվ ծրագրեր, որոնցից մեկն էլ Կոնդ թաղամասում կառուցվելիք շենք-շինություններն են: Սակայն վերջինս այդպես էլ մնացել է բացիթողի վիճակում: Հիշեցնենք, որ ծրագիրը ստեղծվել է ՀՀԿ-ի նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանի կողմից: Այսպիսով՝ 2013 թվականի հունվարին կառավարության որոշմամբ Կոնդ թաղամասում՝ Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցուն հարակից տարածքում 1005 քառակուսի մետր մակերեսով, 401 միլիոն դրամ արժեք ունեցող հողամասը նվիրաբերվեց «Երևան իմ սեր» հիմնադրամին: Սակայն անցել է  5 տարի, բայց Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցուն հարող հատվածը մնացել է նույն վիճակում, և ոչ մի շինարարական աշխատանք չի տարվում: Ի դեպ՝ այս ողջ տարիների ընթացքում Մեծ Բրիտանիայում Հայաստանի դեսպան Արմեն Սարգսյանը չի կարողացել ապահովել բարեկամություն Մեծ Բրիտանիայի և Հայաստանի միջև, կամ տեղի քաղաքներից մեկը դարձնել մեր Երևանի քույր քաղաք, ինչպես օրինակ՝ Երևանն ու Մինսկը, Երևանն ու Ամմանը, Իրանի Դելիջանը և Հայաստանի Դիլիջանը, Սևանը և Իտալիայի Ավիլիանա քաղաքը և այլն: