Հայտնաբերել են Ուզբեկստանի, Ղրղզստանի, Եմենի քաղաքացիներին, ովքեր Թուրքիայում բնակվող Սալիհի օգնությամբ փորձում էին հատել ՀՀ պետական սահմանը
ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության քննչական գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քր. օր-ի 329.1 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետերի հատկանիշներով։ Shamshyan.com-ի տեղեկություններով, նշված քրգործը հարուցվել է Ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների կողմից ապօրինի՝ Հայաստանի սահմանը հատելու փորձի փաստով։ 2017 թվականի դեկտեմբերի 26-ին ԱԱԾ աշխատացիները ստացված օպերատիվ տվյալներն իրացնելով՝ ԱԱԾ են բերման ենթարկել Ուզբեկստանի Հանրապետության քաղաքացի Գապառովա Օմինակոնին, Ղրղզստանի Հանրապետության քաղաքացի Դիլֆուզա Ումարովային, Եմենի Հանրապետության քաղաքացի Ալ-Քուբլանի Եսմայիլ Ալի-Աբդոլիին։ Պարզվել է, որ վերջիններս նախնական համաձայնության են եկել Թուրքիայի Հանրապետությունում բնակվող ոմն Սալիհի հետ, ով ահադտական նպատակով խոստացել է Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում բնակվող ոմն Կադայիի օգնությամբ կազմակեպել նրանց անօրինական միգրացիան՝ Հայաստանի տարածքով դեպի Իրանի Իսլամական Հանրապետություն, որտեղից էլ՝ Թուրքիա։ Այդ ամենի դիմաց պահանջել է յուրաքանչյուրից 2000 ԱՄՆ դոլար։ ԱԱԾ ծառայողները պարզել են նաև, որ Հայաստանում որպես տաքսու վարորդ աշխատող Սարգիս Թ.-ն այդ անձանց 2017 թվականի դեկտեմբերի 26-ին տեղափոխել է Ագարակ քաղաք, որտեղից էլ Նյու Վադի գյուղ, այնուհետև նշված անձինք իջել են Արաքս գետի ափին և փորձել են ապօրինի հատել սահմանը, որպեսզի Կադայիի օգնությամբ նավակով անցնեն Արաքս գետի վրայով դեպի Իրանի Իսլամական Հանրապետություն։ Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ նշված անձանց ծրագիրը խափանվել է, քանի որ Կապան-Շիկահող-Մեղրի ավտոճանապարհի 80-րդ կմ հատվածում՝ Իրանի Իսլամական Հանրապետության պետական սահմանային մասում, ՀՀ Ազգային Անվտանգության Ծառայության աշխատակիցների կողմից նրանք հայտնաբերվել և բերման են ենթարկվել։ Փաստի առթիվ նախաքննությունը շարունակվում է։
Թուրքիայում հայկական Սուրբ Աստվածածին եկեղեցին վերնորոգումից հետո կդառնա թանգարան Վալոդյա Գրիգորյանի հոր նամակը՝ դատավորին․ «Հոգեբանական ցավ եմ զգում, թույլ տվեք չմասնակցել դատական նիստերին» Վալոդյա Գրիգորյանի սպանության գործով նախնական դատալսումների փուլն ավարտվեց. հիմնական դատալսման փուլը կսկսվի մարտի 10-ին Ռուսաստանն ու Ուկրաինան նոր հարվածներ են փոխանակել Դատարանը բավարարեց միջնորդությունը Հիմա լսե՛ք՝ ինչից է խոսում «ծյոծը»․ Արմինե Ադիբեկյան (video) Չեմ ուզում ես իրանց նայեմ ընդհանրապես․ Տավուշի բնակիչը՝ ՔՊ-ականների մասին (video) Քաղաքացիներն ահազանգում են՝ նախորդ տարվա համեմատ էլեկտրաէներգիայի համար վճարել են ավելի շատ «Գործը պայթեց․ Արշակ Սրբազանի վերաբերյալ ունենք ֆիքսված 2 կեղծիք»․ Արմինե Ադիբեկյան (video) Աջափնյակում տեղի ունեցած աղմկահարույց միջադեպի առնչությամբ 1 անձ ձերբակալվել է Տեսանյութը ցույց է տալիս ամեն ինչ, բացի խաղաղ լինելուց․ ԱՄՆ կոնգրեսական Դժվարին այս պահին կանգնած ենք մեր եկեղեցու և Վեհափառի թիկունքին․ «Միասին» շարժում «Համբալիչ Ավինյա՛ն, ստու՛մ ես, ես լավ գիտեմ՝ թալանված 30 միլիոն դոլարի մասին»․ Վոլոդյա Հովհաննիսյան (video) Ալիևի նման արյունարբու բռնապետի գլխակերները պետք է պատասխանատվության ենթարկվեն. ԱՄՆ կոնգրեսական Լոնդոնը թույլ չի տվել Վաշինգտոնին բրիտանական բազաներն օգտագործել Իրանին հարվածներ հասցնելու համար ԱՄՆ զինված ուժերը հայտնել են Ալյասկայի մոտակայքում ռուսական ինքնաթիռների կալանման մասին Բաղրամյան պողոտայում վթարի հետևանքով 3 օտարերկրացիներ տեղափոխվել են հիվանդանոց Տեղեկությունը, թե իբր 2026-ի սեպտեմբերից ՀՀ-ում կփակվի 231 դպրոց, չի համապատասխանում իրականությանը Չեմ ուզում ես իրանց նայեմ ընդհանրապես․ Տավուշի բնակիչը՝ ՔՊ-ականների մասին (video) Չեմ ճանաչում այլ երկիր, որի իշխանությունը քրտնաջան աշխատի սեփական հավատքը տապալելու համար. Ամստերդամ Հրապարակվել են Արշակ սրբազանին վերագրվող տեսագրությունների կեղծ լինելը հաստատող եզրակացությունները Համատեղ ջանքերով կվերականգնենք Արցախյան շարժման անուրանալի ավանդները և դասերը․ ՀԱԿ #ՈՒՂԻՂ․ Պուտինը ներքին հեղափոխություն է անում․ սպասե՛ք․ Հայկ Այվազյան (video) Ինչպես է Վեհափառ Հայրապետն արձագանքել Արշակ Սրբազանի դեմ տարածված կեղծ տեսանյութին (video) Նիկոլի հուդաներից մեկը նորից անցել է եկեղեցու կողմը. ի՞նչ է տեղի ունեցել. Վոլոդյա Հովհաննիսյան (video)