«Գնաճը վերահսկելի է :Նախընտրական շրջանում մենք հայտարարել ենք, որ արհեստական որևէ քաղաքականություն հարկային դաշտում չի կատարվելու: Մենք ռեսուրները գնահատում ենք, անընդհատ խոսում ենք՝ ինչպես անել, որ արտաքին պարտքի մարմանը համաչափ թոշակներն ու աշխատավարձերը բարձրանենք», - լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը՝ անդրադառնալով վերջին շրջանում հանրապետությունում նկատվող թանկացումներին։
« «Ելք»-ի առաջարկած տարբերակով՝ հարկերի իջեցումով, հարցը չի լուծվի։
ՀՀԿ-ն չի անտեսում թանկացումները ու դրանց հետևանքները մարդկանց բացատրելու համար նախատեսել է խորհրդարանական լսումներ, որոնք տեղի կունենա վաղը ու դրանց արդյունքում կփորձեն բացատրել, թե որն է պատճառը։ Մեր գնաճը 2.6 տոկոս է։ Ամեն ինչ համեմատության դաշտում պետք է նայել։ Տարածաշրջանի բոլոր երկրներում գնաճը 6,8-7,6 տոկոսի շրջանակում է։ Դա սփոփանք չէ, բայց մենք իրավիճակին ենք նայում։ Մենք ապագայի ծրագրեր ենք ներկայացրել ու այնպիսի քաղաքականություն պիտի կարողանանք վարել, որպեսզի հաջորդ տարի կենսաթոշակների ու աշխատավարձերի աճ ունենանք», - նշեց նա։