«Ցիմբալյուկ–Ռոմանովսկայան սպասել է Ջիգարխանյանի մահանալուն։ Մի քանի անգամ Վիտալինան իմ ներկայությամբ ասել է. «Երբ է նա մեռնելու», ես կարծում էի, թե դա խելահեղ սեր է։ Սթափվեցի, արժեքների վերագնահատում կատարվեց։ Այժմ ես չեմ կարող նրան պաշտպանել, որքան էլ որ տարօրինակ դա հնչի:Կարող եմ ասել, որ Վիտալինան լավ դիվանագետ է, միշտ խուսափում է կոնկրետ ձևակերպումներից։ Բայց իմ առջև նա հստակ խնդիր էր դրել. Արմեն Բորիսովիչին հեռացնել իր անձնական կյանքից և իրեն թողնել ամբողջ ունեցվածքը։ Դա էլ ես արել եմ»,– հայտարարել է Վիտալինայ նախկին ներկայացուցիչ Էլինա Մազուրը :
Մազուրի խոսքերով՝ սկզբում նա որոշել է օգնել երիտասարդ կնոջը, քանի որ նա վարկերի պարտքեր է ունեցել։ Սակայն հետագայում պարզվել է, որ ֆինանսական առումով նրա մոտ ամեն ինչ կարգին է։ Մազուրը չի բացառում, որ դաշնակահարուհին իրոք որոշ միջոցներ գողացել է Ջիգարխանյանից, սակայն ապացուցել դա չի կարող։