4-րդ նախագահի ՀՀԿ-ի թեկնածուի անունը հայտնի է. Շարմազանով
ՀՀԿ նիստում քննարկվել է ՀՀԿ-ի 2018 թվականի նախագահի թեկնածուի հարցը.ՀՀԿ ԳՄ նիստից հետո լրագրողներին հայտնեց ՀՀԿ խոսնակ,ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը: ՀՀ Նախագահ, ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանը վաղը` հունվարի 19–ին, կհայտարարի նախագահի  մեր թեկնածուի անունը,հայտնեց Շարմազանովը: «Այդ թեկնածուն կարծում ենք լավագույնս կարող է ներկայացնել Հայաստանը և՛ երկրի ներսում,  և՛ միջազգային ատյաններում: Ունի երկար աշխատանքային փորձ, մտավոր բարձր կարողություններ, լեզուների իմացություն, կարծում ենք, որ նա ունի դրական հեղինակություն և՛ Սփյուռքում, և՛ ՀՀ-ում: ՀՀԿ-ի առաջարկվելիք թեկնածուն այն մարդն է, ում շուրջ հնարավոր է հասնել որոշակի լայն համաձայնության Հայաստանի քաղաքական ուժերի ճնշող մեծամասնության հետ »,-ասաց Շարմազանովը: «Թեկնածուին առաջադրել է և առաջարկել է քննարկել նրա թեկնածությունը ՀՀԿ առաջնորդ, հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը: Գործադիր մարմնի բոլոր անդամները կողմ են նախագահի առաջադրած թեկնածուին:Նրա  հետ կապված որևէ սենսացիոն բան չկա, նա այն թեկնածուն է, ում շատերը հավանական համարել են»,-հավելեց ՀՀԿ խոսնակը: