«Մխիթարյանին շատ եմ հավանում»․ Արսեն Վենգեր
Լոնդոնի «Արսենալ»-ը համաձայնել է փոխարինել իր կիսապաշտպան Ալեքսիս Սանչեսին «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի հետ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը Լոնդոնի «Արսենալում» իր նորամուտը կնշի առաջիկա հանգստյան օրերին, հայտնում են բրիտանական լրատվամիջոցները: «Արսենալի» գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերը լրագրողների հետ հանդիպմանը խոսել է Մխիթարյանի տեղափոխության մասին և նշել. «Մխիթարյանին շատ եմ հավանում, ես հետևել եմ նրան դեռևս այն ժամանակ երբ խաղում էր «Բորուսիայում»: Նա հիանալի խաղացող է և համապատասխանում է մեր թիմի խաղաոճին»,- ասել է Վենգերը նշելով, որ հայ ֆուտբոլիստի հետ լուծվել են նաև ֆինանսական խնդիրները. «Աշխատավարձը խնդիր չէ»: Ավելի վաղ լուրեր էին շրջանառվում, որ Մխիթարյանն «Արսենալի» հետ կնքելու է 4 տարվա պայմանագիր, իսկ նրա շաբաթական աշխատավարձը կկազմի 130 հազար ֆունտ ստերլինգ։