«Դա ցավալի փաստ է մեզ համար». Նիկոլ Փաշինյան
Նախագահի ընդդիմադիր թեկնածուի չառաջադրելը նշանակում է կանաչ լույս վառել Հանրապետական թեկնածուի համար, ասաց «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը։«Դա ցավալի փաստ է մեզ համար»,- այսօր ասուլիսում նշեց Փաշինյանը: Անդրադառնալով ընդդիմադիր գործընկեր «Ծառուկյան» խմբակցության կողմից իրենց թեկնածուին չսատարելուն՝ Փաշինյանը նշեց. «Խորհրդարանական մարմինների ձևավորման ընթացքում մենք կողմ ենք քվեարկել «Ծառուկյան» խմբակցության բոլոր թեկնածուներին։ Անկախ ամեն ինչից՝ դա արել ենք, որպեսզի հնարավորություն ստեղծենք առավել արդյունավետ ընդդիմադիր դաշտ ձևավորելու համար, բայց այդ ջանքերն այս պահի դրությամբ ցանկալի արդյունքներ չեն տալիս և դա ցավալի է: «Ծառուկյան» դաշինքը չէր կարող ստացած չլինել մեր գրությունը»,- ասաց նա՝ շեշտելով, որ դա ֆիքսված հարց է, և ինքը Վահե Էնֆիաջյանի ձեռքին իրենց նամակը տպագիր տեսել է: Դիտարկմանը, թե արդյոք հավանական է, որ Հանրապետականն այնպիսի թեկնածու առաջադրի, որին «Ելք»-ը կարող է կողմ լինել,  խմբակցության ղեկավարը նշեց. «Չեմ կարծում, թե էդպիսի հնարավորություն կա»։