Բա կարելի՞ ա կաթողիկոսի մասին անեկդոտ գրել, այ մարդ. Սեյրան Սարոյան
ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության գեներալ -պատգամավոր Սեյրան Սարոյանն անդրադարձավ մամուլի այն հրապարակումներին, թե վերջերս գեներալիտետի հանդիպում է եղել, և թե դժգոհ են ՀՀ Պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանինց: Այնուամենայնիվ Սեյրան Սարոյանը դժվարացավ հստակ ասել՝ գոհ է նախարարի աշխատանքից , թե ոչ` նշելով, որ նախարարը յոթ տարվա ծրագիր ունի և պետք է անի: «Էէէ, լավ է: Մի հատ պաշտպանության նախարար ունենք, էդ էլ չհարգե՞նք, ամոթ ա: Որ մեկն իրա պաշտպանության նախարարին «բոշա» անվանի, էտի էղավ էլ երկի՞ր, էլ բանա՞կ: Արեք բանակին հարգենք, հարյուր անգամ ասել եմ, խնդրել եմ ձեզի: Թողեք հլը տենանք նոր նախարար նշանակած էս մարդուն, մի տարի էլ չկա: Յոթ տարվա էլ ծրագիրա գրել, որ պտի մեր բանակը հզորացնի: Փոխանակ սաղս օգնենք, հիմա ընգելե նք էս տղու հետևից: Էնքան կանենք, մինչև զզվա էդ մարդը, չաշխատի Մարդը բանակի յոթ տարվա ծրագիրը գրե, նստե վրեն: Յոթ տարի սաղս պտի օգնենք Վիգեն Սարգսյանին, որ մեր բանակն ուժեղանա, թուրքի հերն անիծենք: Էն օրն էլ մեկը մթոմ անեկդոտ էր գրել: Լրագրող աջիկա, կնիկա, չեմ էլ իմանում: Դրե կաթողիկոսինա խայտառակ անում, ընձի, Վիգենին: Լավ, պաշտպանության նախարարից չենք վախում, կաթողիկոսից չենք վախում, գոնե Աստծուց վախենանք: Բա կարելիա՞ կաթողիոկսսի մասին անեկդոտ գրել: Խայտառակություն ա», - ասաց  Սեյրան Սարոյանը: