Արդեն ԱԻՆ-ին ենք կռվցնում բանակի հետ,թողեք, տենանք՝ ինչ է անում.Սեյրան Սարոյանը՝Վիգեն Սարգսյանի մասին
ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության գեներալ -պատգամավոր Սեյրան Սարոյանն անդրադարձավ մամուլի այն հրապարակումներին, թե վերջերս գեներալիտետի հանդիպում է եղել, և թե դժգոհ են ՀՀ Պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանինց: «Թե ի՞նչ եք ուզում Վիգեն Սարգսյանից, չեմ հասկանում:Ինչ ասես մոգոնում եք, որ երկու ընկերոջը կռվացնեք: Իբր թե ԱԻՆ նախարարը գալիս է պաշտպանության նախարար: Մի հատ էլ ինձ վկա եք բերում: Վիգեն Սարգսյանը 7 տարվա պաշտպանության նախարարն է, արդեն ծրագիրը գրել, նստել է վրեն»,- ասաց Սարոյանը: Լրագրողներից մեկը հարց ուղղեց, թե ի՞նչ կարծիք ունի, որ Վիգեն Սարգսյանը ֆեյսբուքում քաղաքացուն անվանում է բոշա. «Ամոթ է, որ պաշտպանության նախարարին անվանում ենք բոշա: Թողեք, տենանք՝ ինչ է անում, նոր նշանակված նախարար է, 7 տարվա էլ ծրագիր է գրել: Փոխանակ օգնենք, ընկել ենք հետեւից: Այնքան ենք անելու, որ այդ մարդը զզվի, գնա: Արդեն ԱԻՆ-ին ենք կռվցնում բանակի հետ:Առանց ձեզի ի՞նչ պետություն, առանց պետության ինչ հասարակություն: Էդ պետությունը մենք ենք»: