Նոր եք իմացե՞լ թանկացումների մասին
Արդեն տեղեկացրել ենք,որ  ԱԺ 6-րդ գումարման 3-րդ նստաշրջանի մեկնարկին ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հայտարարեց, որ այսօր ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը հրավիրել է գնաճի թեմայով խորհրդարանական լսումներ: Վարման կարգով ձայն խնդրեց «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը` հետաքրքրվելով, թե արդյոք խորհրդարանական լսումներ են հրավիրել՝ վերագրելով Սերժ Սարգսյանի հանձնարարականին: «Հավանաբար  լավ չլսեցիք, քանի որ լսումներ հրավիրվել են ոչ Սերժ Սարգսյանի հանձնարարականով:Ասացի, որ այդ հարցին անդրադաձել է նաև նա և իրեն հանձնարակական չեմ հնչեցրել, մեր նախաձեռնությունն է և ավելին՝ ԱԺ տնտեսական հարցերի հանձնաժողովը` որպես աշխատանքային ծրագրային մոտեցում, պետք է ժամանակ առ ժամանակ նման հարցերի շուրջ մշտադիտարկում մտցնի և վերահսկողության տակ պահի»,պատասխանեց Արա Բաբլոյանը: Նիկոլ Փաշինյանը, ներկայացնելով Ազգային վիճակագրական ծառայության հրապարակած տվյալները` ապրանքների գնաճի մասով արձանագրեց` թվերը սարսափելի են. «Սեղմված գազի, բենզինի, դիզվառելքի հարկի բարձրացումը շղթայական բերելու է մնացած ապրանքների թանկացմանը, գնաճը հսկայական է՝ 20-30 տոկոսի է հասնում: ԱՎԾ-ի հպարակարումը ցույց է տալիս դեռ գնաճի թվերը էականորեն նվազեցվել են։ Այս իրավիճակում, գնաճի առաջն առնելու տարբերակը միայն հարկային օրենքների փոփոխություններն են: Խորհրդարանական մեծամասնությունը չի գնալու զիջման քանի քաղաքացիները դուրս չեն եկել ու իրենց բողոքն արտահայտել»: