24 ժամում 25 հազար դոլար.պահենք տեմպը.Վիգեն Սարգսյան
ՀՀ Պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում էր կատարել վիրավոր զինծառայողներից մեկի բարդ վիրահատության կազմակերպման համար՝ կոչ անելով օգնել հավաքել վիրահատության համար անհրաժեշտ գումարը: Գրառումը թեժ քննարկումների առիթ դարձավ, մասնավորապես, երբ Վիգեն Սարգսյանը նախարարին ոչ վայել կերպով սկսեց պատասխանել մեկնաբանություններին եւ իրեն թույլ տվեց՝ բոշան դու ես արտահայտությունը: Երեկ արդեն Պաշտպանության նախարարը նոր գրառում կատարեց ֆեյսբուքում, որտեղ նշում է, որ անհրաժեշտ 45.000 դոլարից հավաքվել է 25.000 դոլարը՝ չհաշված զինվորի մոր բացած հաշվեհամարում եղած գումարը. «Սիրելի ընկերներ, հենց նոր իմ երկու ընկերներ հայտնեցին Ալբերտի բուժման համար ևս 11.000 նվիրաբերելու մասին։ Մեր սիրելի խմբավար Կարեն Դուրգարյանը՝ 1000 և Փարիզից Ռայմոնդ Եզեկուլյանը 10.000 ԱՄՆ դոլարի չափով։ Այսպիսով, չհաշված Ալբերտի մայրիկի կողմից բացված հաշվում հավաքագրված գումարի, որի չափն ինքը կհայտնի, ունենք 45000-ից 25.000։ Վատ չէ 24 ժամվա համար։ Պահենք տեմպը և հաջորդ շաբաթ բուժման ուղարկենք Ալբերտին»,-գրել է Վիգեն Սարգսյանը: