«Քննարկել է երկու երկրների ջանքերի կոորդինացման ակտիվացումը՝ Սիրիայում ահաբեկիչների դեմ պայքարի համար։ Պուտինը խոսել է անօրինական ռազմական կազմավորումների կողմից վերջերս Խոմեյմիմ ռուսական ռազմական ավիացիոն բազայի վրա արված հարձակումների մասին, որոնք իրականացվել են ժամանակակից անօդաչու թռչող ապարատների օգտագործմամբ:Ընդգծվել է Աստանայում՝ Ռուսաստանի, Թուրքիայի և Իրանի միջամտությամբ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների հետևողական իրականացման կարևորությունը, մասնավորապես ռազմական գործողությունների դադարեցման ռեժիմի և դեէսկալացիայի գոտիներ ստեղծելու վերաբերյալ»,– Կրեմլի մամլո ծառայության փոխանցմամբ ՌԴ Նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիպ Էրդողանը հեռախոսազրույց են ունեցել:
Այս կապակցությամբ պետք է ակտիվացնել երկու երկրների ռազմական և հատուկ ծառայությունների կոորդինացիան՝ Սիրիայում ահաբեկչական խմբավորումների դեմ էֆեկտիվ պայքար ծավալելու համար»։