Տարոն Մարգարյանը խիստ է տրամադրված
ՀՀ Կառավարության այսօրվա նիստում Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ներկայացրեց հրավառություն կազմակերպելու կարգի վերաբերյալ որոշման նախագիծը: Ըստ նախագծի՝ առաջարկվում է առանց թույլտվության հրավառություն իրականացնողին տուգանել 1 միլիոն դրամի չափով: Նույն արարքը մեկ տարվա մեջ երկրորդ անգամ կատարելու դեպքում 2 միլիոն դրամով տուգանել: Կառավարության նիստից հետո Տարոն Մարգարյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ վերջին տասը տարիների ընթացքում մեր քաղաքացիների կողմից շատ բազմաթիվ բողոքներ են ստացել: «Բոլորս ենք նկատում, որ երեկոյան ժամերին անկախ ժամերից և վայրերից հրավառություններ են տեղի ունենում և վերջին տարիներին օրենքի փաթեթի շուրջ ենք աշխատել՝ ներգրավելով բոլոր շահագրգիռ կազմակերպությունեներին, և հստակ սահմանափակումներ ենք դրել»,- ասաց նա և նշեց, որ հնարավորություն են տալիս տեղական ինքնակառավարման մարմիններին, Երևանի ավագանուն սահմանել հրավառությունների համար թույլատրելի վայրերը, ժամերը և հստակ գոտիավորումը: «Այս ոլորտը մինչ այսօր ոչ կանոնակարգված է և հստակ պատժամիջոցներ կսահմանվեն, որ այն կազմակերպությանը, որը ոչ սահմանված վայրում հրավառություն իրականացրեց, կտուգանվի մեկ միլիոն դրամ»,- ասաց նա: