Բիլ Գեյթսը հայտնել է միլիարդների տեղը/տեսաշար/
Հայտնի միլիարդատեր Բիլ Գեյթսը բացահայտում է արել:Նա պատմել է  միլիարդավոր դոլարներ է ներդրել պատվաստանյութերի մշակման և աշխարհի ամենամահացու հիվանդությունների թերապիայի համար, այնպիսիք, ինչպիսիք են մալարիան, տուբերկուլյոզը և ՁԻԱՀ–ը։ Նրա շնորհիվ նվազել են մանկական մահացության մակարդակը, սովն ու հիվանդությունների տարածումը։ Գեյթսը և իր կինը՝ Մելինդան՝ Բիլ և Մելինդա Գեյթսերի հիմնադրամի համանախագահներն են։ Կազմակերպությունը ֆինանսավորում և համակարգում է դեղամիջոցների մշակումը և կարիքավոր խմբերին դրանք հասցնելու ջանքերը՝ զարգացող երկրներում։ Գեյթսի հիմնադրամը հարյուր միլիոնավոր դոլարներ է փոխանցել այնպիսի խմբերի, որոնցից է օրինակ Մալարիայի դեմ պատվաստանյութի նախաձեռնությունը: [caption id="attachment_1060978" align="alignnone" width="300"] Bill Gates, Co-Chair the Bill & Melinda Gates Foundation shows a vaccine during the press conference. UN Photo / Jean-Marc FerrŽ[/caption]