Այսօր՝ հունվարի 10-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Շիրակի մարզում: Ժամը 13:10-ի սահմաններում Նոր Կյանք-Արթիկ ավտոճանապարհի 1-ին կմ հատվածում բախվել են Շիրակի մարզի Նոր Կյանք գյուղի բնակիչ, 24-ամյա Դավիթ Մկրտչյանի վարած ВАЗ 2107 մակնիշի 35 NU 566 համարանիշի և Շիրակի մարզի Արևշատ գյուղի բնակիչ, 29-ամյա Դավիթ Ալեքսանյանի վարած Opel Vectra մակնիշի 34 OV 109 համարանիշի ավտոմեքենաները:
Shamshyan.com-ի տեղեկություններով, վթարի հետևանքով «07»-ի վարորդ Դ. Մկրտչյանին նախ տեղափոխել են Արթիկի, այնուհետև՝ Գյումրու բժշկական կենտրոն:
Վթարի մասին ՃՈ 1-77 օպերատիվ կառավարման կենտրոնի պատասխանատու հերթապահը Երվանդ Ալեքսանյանը տեղեկությունը փոխանցել է ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչություն, որտեղից ժամանել է քննիչ Նարեկ Մանանդյանը՝ Արթիկի և Անիի քննչական բաժնի պետ Կարեն Փթուկյանի գլխավորությամբ: