Ինչպես պատասխանել անձնական կյանքին վերաբերող անհարկի հարցերին.սրամիտ օրինակներ Պուտինից
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը իր նախագահության 17 տարիների ընթացքում սովորել է հումորով շրջանցել իր անձնական կյանքին վերաբերող  անսպասելի հարցերը՝ փաստի առաջ կանգնեցնելով լրագրողներին: 2008թ-ին «Независимая газета»-ի հարցը Պուտինի և Ալյոնա Կաբաևայի ենթադրյալ սիրավեպի մասին, իսկապես բարկացրեց ՌԴ նախագահին.« Ես միշտ վատ եմ վերաբերվել նրանց, ովքեր իրենց հարբուխոտ քթով  և  իրենց էրոտիկ ֆանտազիաներով ներխուժում են ուրիշի կյանք»,- բարկացած պատասխանեց Վլադիմիր Պուտինը: Այս միջադեպից հետո ՌԴ նախագահը սովորեց ավելի զուսպ, հանգիստ և գլխավորը՝ հումորով արձագանքել նմանաատիպ հարցերին: Առաջարկում ենք վերհիշել Վլադիմիր Պուտինի  ամենասրամիտ պատասխանները անձնական կյանքի վերաբերյալ: Լյուդմիլա Պուտինայի հետ ամուսնալուծությունից մեկ տարի անց՝ 2014-ին , ուղիղ եթերով պատասխանելով ՌԴ քաղաքացու. «Երբ ենք մենք ունենալու նոր Առաջին տիկին հարցին ». Վլադիմիր Պուտինը պատասխանեց. «Գիտեք ինչ, ես առաջին հերթին իմ նախկին կնոջը՝ Լյուդմիլա Ալեքսանդրովնային պետք է ամուսնացնեմ, հետո արդեն մտածեմ իմ մասին»: Նույն թվականին պատասխանելով լրագրողներից մեկի հարցին, ում տատիկը շատ է ուզում իմանալ՝ արդյոք Վլադիմիր Պուտինը ժամանակ ունի անձնական կյանքի համար, ասաց. « Ջերմ բարևներ ձեր տատիկին: Գիտեք, վերջերս զրույց ունեցա եվրոպացի ընկերներիցս մեկի հետ: Նա ինձ ասում է . – Լսիր, դու սեր ունես: – Ինչ իմաստով – Դե, դու սիրում ես ինչ որ մեկին Ես ասում եմ. – Դե, այո: – Իսկ քեզ ինչ որ մեկը սիրու՞մ է: – Այո Նա երևի մտածում էր, թե ես լրիվ վայրիացել եմ. – Եվ փառք Աստծո,- խորը շունչ քաշեց նա: Այնպես որ ամեն ինչ լավ է: Մի անհանգստացեք»: 2016թ-ին Պուտինին կրկին հարցրեցին անձնական կյանքի մասին, ինչի հետ կապված նա կատակեց. «Արժե՞ արդյոք  առաջին տեղում դնել այն հարցը, որը դուք հիմա տվեցիք, ես , ճիշտն ասած, վստահ չեմ: Հանկարծ դա չազդի ռուբլու կուրսի և նավթի գների վրա»: Նույն տարում, պատասխանելով իր նախկին կնոջ հետ հարաբերությունների մասին հարցին, ՌԴ նախագահը պատասխանեց. «Մենք Լյուդմիլա Ալեքսանդրովնայի հետ երբեմն հանդիպում ենք: Ոչ հաճախ, բայց հանդիպում ենք: Մենք շատ բարի հարաբերություններ ունենք: Նույնիսկ ավելի լավ, քան նախկինում էր»: Պատրաստեց՝wnews.am-ը