Իջեւանում որսի ժամանակ հրացանը պատահաբար կրակել է ու մարդ է սպանվել
Հունվարի 6-ին՝ 12:35-ին, «Իջեւան» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Իջեւանի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ հիվանդանոց է տեղափոխվել Իջեւանի բնակիչ, 55-ամյա Կառլեն Մարկոսյանի դին:  Այ մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի եւ լրատվության վարչությունից: Ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության, Տավուշի մարզային վարչության, Իջեւանի բաժնի ծառայողների եւ ՀՀ քննչական կոմիտեի աշխատակիցների ձեռնարկած օպերատիվ հետախուզական միջոցառումների ու քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել են կատարվածի հանգամանքները: Նախնական տվյալներով՝ մահացած տղամարդը եղբոր, եղբոր որդիների եւ Իջեւանի բնակիչ 21-ամյա Սեյրան Մատինյանի հետ հունվարի 6-ին ապօրինի որսով են զբաղվել Իջեւանի Աղայա կոչվող անտառամասում, որտեղ էլ տեղի է ունեցել դեպքը: Իրավապահների ձեռնարկած բացատրական աշխատանքի շնորհիվ Սեյրան Մատինյանը հունվարի 6-ին՝ ժամը 18-ի սահմաններում, ներկայացել է ոստիկանության Իջեւանի բաժին: Նա ոստիկանություն է ներկայացրել իր որսորդական հրացանն ու հայտնել, որ որսի ժամանակ այն պատահաբար կրակվել է, որի հետեւանքով էլ Կառլեն Մարկոսյանը վիրավորվել ու հիվանդանոցի ճանապարհին մահացել է: Դեպքի հանգամանքները քննությամբ պարզվում են: Ս. Մատինյանը ձերբակալվել է: Քննությունը շարունակվում է: