Ինչպես են հայ պաշտոնյաներն անցկացրել Ամանորը/տեսաշար/
Ամանորը հանգստանալու, ընտանիքի ու բարեկամների հետ լավ ժամանակ անցկացնելու հիանալի հնարավորություն  է։ Ամփոփելով տոնական արձակուրդները՝ Wnews.am-ը ներկայացնում է, թե ինչպես են հայ պաշտոնյաներն անցկացրել իրենց ամանորյա հանգիստը: ԱԺ պատգամավոր Արմեն Աշոտյանի ամանորյա ընտանեկան լուսանկարը Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի համար Նոր տարվա առաջին օրը` հունվարի 1-ը   կրկնակի յուրահատուկ օր է. որդու՝ Անդրանիկի, ծննդյան օրն է։ Նա դարձավ 16 տարեկան։ ԱԺ պատգամավոր Կարեն Ավագյանը ընտանեկան նման մթնոլորտում է դիմավորել Նոր տարին. ԱԺ պատգամավորմ բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Գեւորգյանն ընտանիքի հետ Ամանորն անցկացրել է Կալիֆորնիայի Սան Դիեգո քաղաքում։   ԱԺ պատգամավոր Վահե Էնֆիաջյանի ընտանեկան ամանորյա լուսանկարը ԱԺ պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը՝ ընկերուհիների հետ Ամանորին ԱԺ պատգամավոր Շուշան Պետրոսյանը հունվարի 3-ին լուսանկարներ է հրապարակել՝ գրելով. «Անմոռանալի էր 2018-ի երկրորդ օրը , որ ընկերներիս հետ անցկացրի։ Այնքան հուզիչ էր Շահեն Մեղրյանի ծննդյան օրը նշել իր որդու, չքնաղ հարսիկի , մեր ընկերների հետ, հե’նց մեր տանը։Ուրախ եմ ու խաղաղ, ինչպես ողջ երեկոն էր»։   Դատելով Կարեն Կարապետյանի ֆեյսբուքյան էջից, ՀՀ վարչապետն Ամանորին լավ երաժշտություն է լսել: