Հենրիխ Մխիթարյանը Մանչեսթեր Յունայթեդի հետ մեկնել է Դուբայ
«Մանչեսթեր Յունայթեդն» օգտվել է առաջնությունում դադարից և լքել է Անգլիան: Այս մասին հայտնում է Armsport.am-ը: 14 օրվա ընթացքում անցկացրած 5 խաղերից հետո մանկունիացիների գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյուն որոշել է, որ պետք է փոխել մարզումային պայմանները: Ինչպես տեղեկացնում է ակումբի պաշտոնական կայքը, ՄՅՈւ-ն ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի Դուբայում. «Մեզ ժամանակ է պետք վերականգնվելու համար, բայց անհրաժեշտ է նաև մարզվել: Խաղերի խելահեղ շարքից հետո մենք բավականաչափ ժամանակ չունեինք, որպեսզի ուշադրություն դարձնեինք մանրուքներին: Այս ուղևորությունն ավելի շատ կապված է վերականգնման հետ, բայց նաև հաջորդ խաղերի նախապատրաստության: Ցանկանում ենք տակտիկական որոշ սխեմաներ փորձարկել: Մրցաշրջանի երկրորդ հատվածի համար դա լավ կլինի»,- ասել է Մոուրինյուն: Նշենք` ՄՅՈւ-ի հետ Դուբայ է մեկնել նաև Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը: «Մանչեսթեր Յունայթեդն» անգլիական Պրեմիեր-լիգայում իր հաջորդ խաղը կանցկացնի հունվարի 15-ին «Սթոք Սիթիի» դեմ: