ՀՀ ԶՈւ Գլխավոր շտաբի պետը մանրամասներ է ներկայացրել հակառակորդի կողմից զինծառայողի սպանության միջադեպից
Այսօր ՀՀ ԶՈւ Գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանը Հանրապետական հավաքակայանում լրագրողների հետ զրույցում ներկայացրեց երեկ ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում տեղի ունեցած դեպքի մանրամասները, որի հետևանքով հակառակորդի կրակոցից զոհվել է մեկ և վիրավորել երկու զինծառայող, հայտնում է Tert.am-ը։ Հիշեցնենք` հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Վաչե Նվերի Չիլինգարյանը: «Ունեցել ենք կորուստ առաջին գծում հակառակորդի դիպուկահարի կրակոցից, այս պահի դրությամբ կարող եմ արձանագրել այն, որ որևէ մի խախտում այդ զինվորը չի իրականացրել, ինչպես է ստացվել դեռևս պետք է պարզել»,-ասաց Մովսես Հակոբյանը: Մ. Հակոբյանի փոխանցմամբ, երբ զինվորին փորձել է օգնության հասնել հրամանատարը, նա ևս վիրավորվել է: Ապա մեկ այլ խումբ է մեքենայով գնացել նրանց օգնության: Հակառակորդի կրակոցների հետևանքով խմբից մեկ զինվոր ևս վիրավորվել է: Արդյունքում` երեկվա դեպքերի հետևանքով ունենք մեկ զոհ երկու վիրավոր»: Ամբողջությամբ կարդացեք սկզբնաղյուր [url=Այսօր ՀՀ ԶՈւ Գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանը Հանրապետական հավաքակայանում լրագրողների հետ զրույցում ներկայացրեց երեկ ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում տեղի ունեցած դեպքի մանրամասները, որի հետևանքով հակառակորդի կրակոցից զոհվել է մեկ և վիրավորել երկու զինծառայող: Հիշեցնենք` հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Վաչե Նվերի Չիլինգարյանը: «Ունեցել ենք կորուստ առաջին գծում հակառակորդի դիպուկահարի կրակոցից, այս պահի դրությամբ կարող եմ արձանագրել այն, որ որևէ մի խախտում այդ զինվորը չի իրականացրել, ինչպես է ստացվել դեռևս պետք է պարզել»,-ասաց Մովսես Հակոբյանը: Մովսես Հակոբյանի փոխանցմամբ, երբ զինվորին փորձել է օգնության հասնել հրամանատարը, նա ևս վիրավորվել է: Ապա մեկ այլ խումբ է մեքենայով գնացել նրանց օգնության: Հակառակորդի կրակոցների հետևանքով խմբից մեկ զինվոր ևս վիրավորվել է: Արդյունքում` երեկվա դեպքերի հետևանքով ունենք մեկ զոհ երկու վիրավոր»։