ԱՊՊԱ գործակալները փակել են Բագրատաշենի մաքսատուն տանող ճանապարհը. թարմացված. նկար
ԱՊՊԱ պայմանագրեր կնքող գործակալներից Արթուր Ամիրաղյանը «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց, որ մինչ ճանապարհը փակելը գործակալները մտել են մաքսատան տարածք եւ փորձել են իրենց հուզող հարցերի պատասխանը ստանալ: «Քաղաքակիրթ ձեւով մոտ 20 րոպե խոսեցինք, ասեցինք՝ եթե դուք որոշող եք, մեզ պատասխանեք, թե ովքեր են մեր հարցերի հասցեատերերը, որոնք կազմակերպել են խնդիրը, թող գան տեղում մեզ բացատրեն»,- ասաց Արթուր Ամիրաղյանը՝ նշելով, որ մաքսատան աշխատակիցները դիմել են իրենց վերադաս ղեկավարներին, որոնք էլ առաջարկել են կամ գրավոր դիմել կամ էլ գալ Երեւանում դիմել պետական եկամուտների կոմիտե: «Մենք հասկացանք, որ իրենցից հույս չկա, դուրս եկանք: Տղաներով որոշում կայացրեցինք՝ նախազգուշացնող 20 րոպեանոց ակցիա իրականացնել, ճանապարհը փակել ենք: Ուզում ենք այս որոշումը կայացրած մարդիկ գան եւ ընդհանուր հայտարարի գանք: Փակել ենք, հանգիստ, խաղաղ: Մարդկանց խնդրել ենք՝ կանգնել են, առանց միջադեպերի»,- ասաց ԱՊՊԱ գործակալը: Բողոքի ակցիայի մասնակիցներն այսօր այսքանով ավարտել են իրենց բողոքի գործողությունը՝ հույս ունենալով, որ մինչեւ վաղը արձագանք կստանան: «Եթե արձագանք չլինի, վաղը նորից մի բան կքննարկենք, կորոշենք եւ կանենք»,- ընդգծեց Արթուր Ամիրաղյանը: 13:15- ԱՊՊԱ գործակալները մեզ հայտնեցին, որ որպես բողոքի նշան փակել են մաքսատուն տանող ճանապարհը: Նշենք, որ այդ Բագրատաշենի հատվածը Հայաստանը-Վրաստանին կապող ամենամեծ ուղեւորահոսք ունեցող ճանապարհն է: 13:02- ԱՊՊԱ պայմանագիր կնքող մի խումբ գործակալներ այսօր վերսկսել են իրենց բողոքի ակցիան հայ-վրացական սահմանի՝ Բագրատաշենի մաքսակետի տարածքում: Մանրամասները՝ սկզբնական աղբյուրում.