Սեւազգեստ աստղեր. կայացավ 75-րդ «Ոսկե գլոբուս»-ը. (ֆոտո)
Երեկ ԱՄՆ-ի Լոս-Անջելես քաղաքում կայացավ «Ոսկե գլոբուս»-ի 75-րդ հոբելյանական մրցանակաբաշխությունը, որի հեռարձակումն ապահովում էր NBC հեռուստաալիքը: Մրցանակաբաշխության բացումն ազդարարեց երգիծական ժանրի դերասան Սեթ Մայերսը: Ի նշան հարգանքի՝ սեռական բռնությունների զոհերի եւ սեռերի անհավասարության խնդրին,այս անգամ աստղերը զանգվածաբար սեւ գույնն են ընտրել: Անջելինա Ջոլին՝ Atelier Versace-ից զգեստով Պենելոպա Քրուսը՝ Ralph & Russo-ից զգեստով Նաոմի Քեմփբելը՝ Jean Paul Gaultier-ից շքեղ զգեստով Ջենիֆեր Էնիսթոնը ներկայացել է Schiaparelli Haute Couture-ի էլեգանտ սեւ զգեստով Ջեսիքա Բիլլ (Dior), Ջասթին Թիմբերլեյք Քեթրին Զետա Ջոնսը՝ Zuhair Murad-ից զգեստով Քեյթ Հադսոնը՝ Valentino-ից հանդերձանքով Քենդալ Ջեները՝ Giambattista Valli-ից զգեստով Դակոտա Ջոնսոնն ընտրել է Gucci-ից զգեստ Մերիլ Սթրիփ էմիլիա Կլարկ Մերի Ջի Բլայջ Գալ Գադոտ Միշել Փֆայֆեր Նիկոլ Քիդման եւ Քեյթ Ուրբան Աղբյուրը՝ Daily Mail