Օրերս Աջափնյակ վարչական շրջանի Աբելյան փողոցի 9 հասցեում կրակոցներ էին հնչել, որի հետևանքով նշված վայրից հրազենային վնասվածքներով 10 քաղաքացիներ տեղափոխվել էին Երևանի տարբեր հիվանդանոցներ, իսկ մեկ հոգի մահացել էր։
Մեր տեղեկություններով, երեկ մահացել է վիրավորներից մեկը, որը հայտնի դերասանուհի Արսինե Նավասարդյանի որդին է։ Նա վիրջին տարիներին ապրել է Մոսկվայում, նոր էր վերադարձել Հայաստան և ցանկանում էր մշտական բնակություն հաստատել այստեղ։ Ցավոք սրտի, նա ևս եղել էր կռվի կիզակետում և ստացել էր ծանր վիրավորում։
Հիշեցնենք՝ 2026թ. փետրվարի 18-ին Երևան քաղաքի Աջափնյակ վարչական շրջանի Աբելյան փողոցում հրազենի գործադրմամբ մարդ է սպանվել, իսկ 7-ը անձ ստացել հրազենային վիրավորում, որը գնահատվել է սպանության փորձ: Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: