Արտաքին վեկտորները կարող են փոխվել, պետականությունը՝ ոչ. Արսեն Բաբայան
Այսօր հանրային դիսկուրսում մեծ էներգիա է ծախսվում հակառուսական կամ հակաեվրոպական հռետորաբանության վրա։ Այս մասին Facebook–ի իր էջում գրել է է փաստաբան, «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Արսեն Բաբայանը։
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Մինչդեռ այդ նույն էներգիայի նույնիսկ մի մասը, եթե ներդրվեր հայկական պետականության ամրապնդման, ինստիտուտների կայացման, ազգային ինքնության և իրավակարգի զարգացման վրա, մենք կունենայինք շատ ավելի կայուն և ուժեղ պետություն։
Արտաքին վեկտորները կարող են փոխվել։ Պետականությունը՝ ոչ։ Հայկականությունը պետք է լինի մեր քաղաքական մտածողության առանցքը, ոչ թե հավելյալ բաղադրիչ»,-գրում է ընդդիմադիր գործիչը։
Հիմա լսե՛ք՝ ինչից է խոսում «ծյոծը»․ Արմինե Ադիբեկյան (video) Չեմ ուզում ես իրանց նայեմ ընդհանրապես․ Տավուշի բնակիչը՝ ՔՊ-ականների մասին (video) «Գործը պայթեց․ Արշակ Սրբազանի վերաբերյալ ունենք ֆիքսված 2 կեղծիք»․ Արմինե Ադիբեկյան (video) Աջափնյակում տեղի ունեցած աղմկահարույց միջադեպի առնչությամբ 1 անձ ձերբակալվել է Տեսանյութը ցույց է տալիս ամեն ինչ, բացի խաղաղ լինելուց․ ԱՄՆ կոնգրեսական Դժվարին այս պահին կանգնած ենք մեր եկեղեցու և Վեհափառի թիկունքին․ «Միասին» շարժում «Համբալիչ Ավինյա՛ն, ստու՛մ ես, ես լավ գիտեմ՝ թալանված 30 միլիոն դոլարի մասին»․ Վոլոդյա Հովհաննիսյան (video) Ալիևի նման արյունարբու բռնապետի գլխակերները պետք է պատասխանատվության ենթարկվեն. ԱՄՆ կոնգրեսական Լոնդոնը թույլ չի տվել Վաշինգտոնին բրիտանական բազաներն օգտագործել Իրանին հարվածներ հասցնելու համար ԱՄՆ զինված ուժերը հայտնել են Ալյասկայի մոտակայքում ռուսական ինքնաթիռների կալանման մասին Բաղրամյան պողոտայում վթարի հետևանքով 3 օտարերկրացիներ տեղափոխվել են հիվանդանոց Տեղեկությունը, թե իբր 2026-ի սեպտեմբերից ՀՀ-ում կփակվի 231 դպրոց, չի համապատասխանում իրականությանը Չեմ ուզում ես իրանց նայեմ ընդհանրապես․ Տավուշի բնակիչը՝ ՔՊ-ականների մասին (video) Չեմ ճանաչում այլ երկիր, որի իշխանությունը քրտնաջան աշխատի սեփական հավատքը տապալելու համար. Ամստերդամ Հրապարակվել են Արշակ սրբազանին վերագրվող տեսագրությունների կեղծ լինելը հաստատող եզրակացությունները Համատեղ ջանքերով կվերականգնենք Արցախյան շարժման անուրանալի ավանդները և դասերը․ ՀԱԿ #ՈՒՂԻՂ․ Պուտինը ներքին հեղափոխություն է անում․ սպասե՛ք․ Հայկ Այվազյան (video) Ինչպես է Վեհափառ Հայրապետն արձագանքել Արշակ Սրբազանի դեմ տարածված կեղծ տեսանյութին (video) Նիկոլի հուդաներից մեկը նորից անցել է եկեղեցու կողմը. ի՞նչ է տեղի ունեցել. Վոլոդյա Հովհաննիսյան (video) Կենդանի՞ ենք, թե բանական․ Հովհաննես Ավետիսյան (video) Մեծաթիվ ոստիկանական ուժեր՝ Վաղարշապատում ինչ են փնտրում իրավապահները․ Լիա Սարգսյան (video) Վա՜յ նրան, ով կընտրի Փաշինյանին (video) «Փաշինյանի թռնելուց առաջ ինչու՞ Աննան խոսեց իրենց ամուսնանալուց»․ Էդիկ Անդրեասյան (video) Այս տեսանյութով ամենաշահագրգռված անձը քննչական կոմիտեից հետո Արման Սարոյանն է. Բաբայան (video) Ի՞նչ կապ ունի Ավինյանի հայրը՝ Նորք-Մարաշի «խրամատների» հետ․ Մեսրոպ Մանուկյան (video)