Սա կատակ չէ, մոնտաժ չէ: Սա տեղի է ունեցել իրականում: Այսօր: Այս ամենը նորմալ է համարվում այսօր Հայաստանում: Երկրի պաշտպանության նախարարը... Բայց որտեղ է ասում, որ այդ Խաչի Քավորը, ով խորհրդանշորեն ներկայանում է որպես Ս. Հովհաննես Մկրտիչ և ով մկրտեց Հիսուս Քրիստոսին և այսօր էլ հենց այդ օրն է նշվում, նա այդ Կնքահայրը կարող է և պետք է լինի Պետության ոչ ավել, ոչ պակաս Պաշտպանության նախարարը: Ով է ասել և որտեղ է գրված, որ պետությունը և եկեղեցին կարող է և պետք է լինեն հանցավոր համագործակցության մեջ, ով է ասել, որ նմանօրինակ ֆաշիզմի դեմոնստացիա անելու իրավունք ունեն, ով է ասել, որ իրավունք ունեն պղծելու ոչ միայն աշխարհիկ պետության գաղափարը, այլ նաև եկեղեցին և Քրիստոսի ուսմունքը, ով է ասել, որ պետք է ամեն ձևով խախտեն բոլոր պատվիրանները և մնան անպատիժ, ով է ասել, որ որևէ հսկողություն պետք է չունենան իրենց վրա, ով և որտեղ եք տեսել, երբ աշխարհիկ պետության մեջ եկեղեցին անջատ չլինի, դուք մոտավորապես պատկերացնու՞մ եք, թե սա ուր է տանում: Խոսքը բնավ չի վերաբերում հավատքին, քրիստոնեությանը, խոսքը վերաբերվում է եկեղեցին և պետությունը առանձնացած լինելուն, աշխարհիկ պետություն ունենալուն... էէէէէ... ես առանց ամաչելու հայտարարում եմ, ես այլևս հույսեր չեմ փայփայում
Фото Tamar Hovannisian.
Իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Թամար Հովհաննիսյանը: