«Միասնության թեւեր» քաղաքական նախաձեռնության ղեկավար Արման Թաթոյանը ուղերձ-պատասխան է տվել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին։
«Մի քանի օր առաջ Ադրբեջանի նախագահը բարձրաձայնեց մի քանի վտանգավոր գաղափարների մասին, France24–ին տված հարցազրույցում, որոնք ոչ մի կերպ համատեղելի չեն խաղաղության հռետորաբանության մեջ։
Քանի որ Հայաստանի ներկայիս վարչապետը անկարող է պատասխանել ինչպես պետության ղեկավարը հայկական կողմի անունից, ես կտամ այդ պատասխանը և ցույց կտամ, թե ինչպես պետք է պատասխանի Հայաստանի վարչապետը։
Պարոն Ալիև, նախևառաջ դուք օգտագործում եք ատելության խոսք մեր հայրենակիցների նկատմամբ, որոնք գերության մեջ են պահվում ադրբեջանական բանտերում և անընդհատ նրանց վերագրում եք մարդկության դեմ հանցագործություններ։ Եթե դուք ունեք ապացույցներ այսպես կոչված «հանցագործությունների» վերաբերյալ, եկեք գնանք միջազգային քրեական դատարան։ Ավելին՝ դուք փորձում եք անհիմն զուգահեռներ անցկացնել Արցախի հայերի վերադարձի իրավունքի և «արևմտյան Ադրբեջան» ծավալապաշտական անունը կրող կազմակերպության միջև։ Ես ձեզ առաջարկում եմ գնանք Միջազգային քրեական դատարան։ Ցանկանում եք հետ կանչել միջազգային իրավական պահանջները որպես իրավաբան, գիտեմ, որ իրավունքը, ինչպես նաև փաստերը, մեր օգտին են։ Եթե պարոն Ալիևն ունի ապացույցներ, ես անում եմ պարզ առաջարկ․ գնանք Միջազգային քրեական դատարան։ Ես կսպասեմ պատասխանին»,- ասել է Թաթոյանն իր խոսքում։